Eğitim Sen’den Köy Çocuklarına Ücretsiz Tiyatro

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği, köy ve kasabalarda okuyan okul öncesi ve ilköğretim birinci kademe öğrencilerini ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturacak. Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen,“Uçan Şemsiye” adlı müzikli-danslı çocuk oyunu, 22 Mayıs 2012 Salı günü Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde köy ve kasabalarda okuyan okul öncesi ve ilköğretim birinci kademe öğrencilerine gün boyunca ücretsiz olarak sahnelenecek.

Ümit Denizer’in yazdığı “Uçan Şemsiye” adlı oyunun yönetmenliğini Yaşar Gündem yapıyor. Oyunda; çocuk irisi Kaba, Huysuz ve sevimsiz Devol sürekli çevreyi kirletmekte çöplerini her seferinde çocukların oyun alanına dökmektedir. Çocuklar bundan çok rahatsızdırlar fakat Devol’den çekindikleri için ona bir şey diyememektedirler. Müzik, dans ve kuklaların kullanıldığı oyunda çocuklara çevreyi koruma ve birlikte davranma bilinci aşılanması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, "Sendikamız; tiyatro, sinema, satranç turnuvası, uçurtma şenliği gibi etkinliklerin yanı sıra bilimsel yayın ve kitaplar ile ülkemizin saygın yazarlarının çocuklarımız ve gençlerimizle buluşması gibi birçok sosyal ve kültürel etkinlikte Çaycuma’da önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Eğitim Sen olarak bu tür etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla bu ve benzeri etkinlikleri ilçemizde yaşama geçirip iyi örneklerle bir kent kültürü kazandırmaya gayret ediyoruz. Sıkışan eğitim sistemi ve yaşamın diğer alanlarında kendilerini ifade edemeyen, sanat ve kültürel değerlerle buluşamayan geleceğimiz olan çocuklarımızı tiyatroyla, sanatla tanıştırmanın ve buluşturmanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Özellikle sosyal ve kültürel etkinliklerin oldukça uzağında olan köy ve kasabalarda okuyan çocukların ilk kez tiyatroyla buluşacak olması coşku ve heyecanımızı daha da artırıyor." dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-10
Bu haber 1415 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 268
  Toplam: 5551739
   Online :

  100 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama