HABERAL'DAN BİN YATAKLI BAŞKENT BÖLGE HASTANESİ

CHP Zonguldak Milletvekili, ünlü bilim adamı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın tutuklu bulunduğu Silivri’ye geçen hafta giderek ziyarette ve görüşmede bulunan Eski Bartın CHP Milletvekili ve Sanayi Ticaret Bakanı Av. Hasan Akyol’a, bölgemiz için özel açıklamada bulunan CHP Zonguldak Milletvekili, Başkent Hastaneleri ve Üniversitesi kurucusu, dünyaca ünlü, karaciğer naklini ilk gerçekleştiren çok değerli bilim adamı Prof. Dr. Mehmet Haberal müjdeli bir haber de verdi.

 Prof. Dr. Mehmet Haberal, Hasan Akyol’a “Her zaman yanımda olan Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki hemşehrilerime vefa borcumu ödeyebilmek için, bu 3 ilin ortasına, her ile yarım saatlik mesafede olan, muhtemelen Çaycuma 100 Yıl ve Bakacakkadı bölgesine bin yataklı bir Başkent Bölge Hastanesi’ni kurmak istiyorum. Bu 3 vefalı, çalışkan ve emekçi ilimiz yıllar boyu Ankara’da kurduğum Başkent Hastanesi’ni kendi hastaneleri olarak bilip geldiler. Desteklediler, büyüttüler. Şimdi ben onların arasında, onlara daha yakın sağlık hizmeti verecek bu düşünce ve projemle vefa borcumu da ödemek istiyorum. Özgür kaldığımda ilk bu projemi hayata geçirmek istiyorum, herkese sevgi ve muhabbetlerimi gönderiyorum” dedi.

 Bu haberi Bartın Gazetesinde paylaşan Eski Bartın Milletvekili, Sanayi ve Ticaret Bakanı Hasan Akyol, tutuklu milletvekillerinin Mecliste oluşan konsensüs sayesinde kısa zamanda özgür kalacaklarına inandığını belirterek; “Milletin seçtiği vekillerin TBMM’de olması kadar gerçek bir durum varken, zorlamalarla, demokrasi zarar görür ve görmektedir” şeklinde konuştu

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-07
Bu haber 1610 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 263
  Toplam: 5616053
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama