Aydemir, Yaylı, Uyar Ne sormuştu, Belediye Başkanı Kılınçarslan Ne cevap verdi?

Gökçebey Belediye meclis üyeleri Hüseyin Yaylı, Sadi Uyar ve Ender Aydemir’in “44 adet faturalı hattı” ile ilgili olarak verdikleri soru önergesine Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan’dan cevap geldi.

Gökçebey Belediyesi Meclis Üyeleri Hüseyin Yaylı, Sadi Uyar ve Ender Aydemir sordukları sorulara aldıkları cevaplar hakkında yaptıkları açıklamada şöyle dediler. “Geçtiğimiz yıllarda Belediye personeline alınan 44 adet faturalı hattın bulunduğu operatörden başka bir operatöre geçmesi yüzünden doğan cezanın 21.02.2012 Yılı Şubat ayı içinde Gökçebey Belediyesi tarafından ödenmesine dair Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan’a yönelttiğimiz aşağıdaki sorular ve 4 Nisan 2012 tarihli yanıtları, “44 adet faturalı hatta” Yönelik cevaplarda hat değiştirme işleminden doğan zararın Gökçebey Belediye bütçesinden ödenmiş olduğunu kabul etmiş ve ödemenin geri alınacağı söyleyerek kaçamak cevaplarla geçiştirmiş.

Bizler ne Sormuştuk, Belediye Başkanı Kılınçarslan Ne Cevaplar Verdi ?

SORULAR-CEVAPLAR

1:SORU:Hat değiştirme işlemi sonucunda bunu yapan kişi veya kişiler kendilerine ne gibi menfaat sağlamıştır. ? (duyumlarımıza göre Laptop, Bilgisayar ve Lüks cep telefonları alındığı söylenmektedir)
1:CEVAP: Hat değiştirme işlemi başkanlığımca karar vererek yapılmıştır. Sonucunda da kişisel olarak hiçbir menfaat sağlanmamıştır.

2:SORU:Hat değiştirme işleminin Belediyeye kasasına maddi bir zararı oldumu, olduysa ne kadardır?
2:CEVAP: Hat değiştirme işlemi sonucunda Belediyeye belli miktarda bir fatura çıkartılmış yapılan yazışmalar sonucunda ilk etapta fatura tutarının Dörtte Üçü kısmi iptal yapılmıştır. Diğer kalan miktarın hatları görüşmelere kapanmaması ve personel arasındaki iletişimi sağlamak adına ödemesi yapılmış ancak halen ödenen kısmında iadesi konusunda yazışmalar devam etmektedir.

3:SORU:Hat değiştirme işlemi sonucunda zararın karşılığında bu kişi veya kişilere maddi ve manevi cezai işlem uygulanmışmıdır?
3:CEVAP: Hat değiştirme işlemi sonucunda ödenen miktarın Belediyemize iadesi konusunda yazışmalar devam etmekte olupherhangi bir kişi hakkında maddi ve manevi işlem yapılmamıştır.

4:SORU:Hat değiştirme işlemi sonucu neticesinde zararının yükümlülüğünü kimler üslenecektir?
4:CEVAP: Hat değiştirme işlemi bilgim dahilinde yapılmış olup firma ile yazışmalar sonucunda ödenen miktarın Belediyemize iade yapılmaması halinde tarafımca üstlenilecektir.  

 5:SORU:Alınan 44 adet cep telefonu hattı Gökçebey Belediyesinin yasal olarak alması gereken sayı limitinden fazladır. Bu hatlar hangi yasaya göre alınmıştır?
5:CEVAP: Alınan 44 adet cep telefonu hatları dış görüşmelere kapalı olup Belediye Personeli tarafından Belediye hizmetlerinin daha sağlıklı ve hızlı yürütülebilmesi için kendi aralarında haberleşme amaçlı kullanılmaktadır. Merkezi yönetim harcama belgeleri yönetmeliğinin 43. maddesi cep telefonu konuşma ücretlerinin ödenmesine imkan vermiş ve görüşmelerinin sadece iş ile ilgili olmasına bağlamıştır. Hatlarımızın tamamı dış görüşmelere kapalı olduğundan Belediye tarafından ödenmesine sakınca yoktur.

  • Yukarıdaki Cevaplardan da  açıkça anlaşılacağı üzere Hat değiştirme işlemi sonucunda bunu yapan kişi veya kişiler kendilerine ne gibi menfaat sağlamıştır. ? (duyumlarımıza göre Laptop, Bilgisayar ve Lüks cep telefonları alındığı söylenmektedir” Sorumuz Sayın belediye başkanınca tam yanıtlanmamış…  menfaat sağlandığını iddia ettiğimiz halde ben karar verdim diyerek iddiaları araştırmamıştır…..
  • “Hat değiştirme işleminin Belediyeye kasasına maddi bir zararı oldumu, olduysa ne kadardır?”  Sorumuza Belediye başkanı soruya başka bir soruyla cevap vermiş. Biz maddi zararın ne kadar olduğunu sorduk cevabını almadık maddi zararın ödenmiş olduğunu bu ödemenin geri alınacağı halen ödenen kısmında iadesi konusunda yazışmalar devam etmektedir gibi kaçamak cevaplarla geçiştirmiş.
  • “Hat değiştirme işlemi sonucunda zararın karşılığında bu kişi veya kişilere maddi ve manevi cezai işlem uygulanmışmıdır?” Sorumuza Belediye başkanı sorumlulara maddi bir ceza işlemi yapılmadığını yanıtını vermesi düşündürücüdür yine cevabında maddi cezayı sorduğumuz halde zararın iadesi için yazışmalar devam ediyor gibi kaçamak cevaplar vermiş.
  • “Hat değiştirme işlemi sonucu neticesinde zararının yükümlülüğünü kimler üslenecektir?” Sorumuza hat değiştirme zararının firma ile yazışmalar sonucunda miktarın Belediyemize iade yapılmaması halinde tarafımca üstlenilecektir. Yanıtını vermiş eğer belediyece ödenen zararın geri iadesi olmazsa tarafımdan ödenecek denmesi Ali Cengiz oyunundan başka bir şey değildir. İnandırıcılığı yoktur.
  • “Alınan 44 adet cep telefonu hattı Gökçebey Belediyesinin yasal olarak alması gereken sayı limitinden fazladır. Bu hatlar hangi yasaya göre alınmıştır?”Sorumuza verilen yanıt Merkezi yönetim harcama belgeleri yönetmeliğinin 43. maddesine uymamaktadır yasal değildir. Belediyelerde cep telefonu tahsisi ile ilgili yasal düzenleme hala yapılmamış sadece belli belediyelerde belli birimlere tahsisi mümkündür 44 adet cep telefonu hangi yasal limitlerde alındığı kanuni dayanağı olmayıp 43. madde sadece sabit hatlı kablolu telefon giderlerinin ödenmesinde geçerlidir.

SONUÇ OLARAK: Gökçebey Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan sorduğumuz sorulara samimi yanıtlar vermek yerine kaçamak yanıtlar vermiştir. Bu zarar Gökçebey ilçe halkına hizmet için gelen ödeneklerin nerelere harcandığının da bir belgesidir” dediler

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-06
Bu haber 1681 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 614
  Toplam: 5613177
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama