Albuz; “Hastane Yeri Bizden”

Tutuklu CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın seçim döneminde gündeme gelen Zonguldak’a hastane yapılması konusunda Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz, “Hastane yeri bedelsiz bizden” dedi.
Başkent Hastanesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın CHP Zonguldak 1’nci sıra Milletvekili adaylığı sırasında oğlu Erkan Haberal, Zonguldak’a yaklaşık 700 kişinin çalışacağı bir hastane yapılacağı sözünü vererek, hastane kurulması için yer tespit çalışmalarının devam ettiğini, büyük bir ihtimalle de Bakacakkadı mevkisine kurulabileceğini kaydetmişti. Seçimlerin ardından Milletvekilliğine seçilen Mehmet Haberal’ın tutukluluğu da devam etti.
Bakacakkadı belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz, Cuma Medya’ya verdiği demeçte “Hastane yerini bedelsiz olarak vermeye hazırız. Belediye Meclis üyelerimiz de buna hazır. Bakacakkadı’daki vatandaşlarımız da bu hastaneyi istemekteler. Yaklaşık olarak 4 tane daha alternatif yerlerimiz de var. Hangisini beğeniyorlarsa orayı bedelsiz vermeye hazırız.
Hastanenin yeri Bakacakkadı olmalıdır. Çünkü Zonguldak merkez, Bartın ve Karabük’ün ulaşım olarak merkezi Bakacakkadı’dır. Belediyemize ait yerleri bedelsiz vermeye hazırız. Ayrıca burada Belediye Meclis Üyemiz Mustafa Aydemir’in de yeri var. O da bedelsiz hastane yapımı için yerini vermeye hazır.”dedi. Bakacakkadi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aydemir ise Belediye yerinin yetmemesi halinde arazi yanındaki kendi yerini de Hastane için bedelsiz verebileceğini söyledi.

Kaynak:CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-04
Bu haber 1538 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 808
  Toplam: 5613371
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama