Hacımusa Beldesi Herkime R.H.S İlköğretim Okulu öğrencileri Fidan Dikti

   Gökçebey Hacımusa Beldesi Herkime Rıfat Hayri Sin İlköğretim Okulu öğrencileri okul bahçesine çam, meşe, gürgen ve kayından oluşan 75 adet fidan dikildi.
   Fidanların, Gökçebey Fidanlık Müdürlüğünden temin edildiğini anlatan Okul Müdürü Servet Büyükkol, etkinliğin amacının çocuklara ağaç sevgisinin aşılanması, çevre ve doğa bilincinin aşılanması olduğunu bildirdi.
   Büyükkol şöyle konuştu: “Amacımız çocuklarımıza ağaç sevgisini, çevre ve doğa bilincini aşılamaktır. Bu amaç doğrultusunda okul bahçemizin ağaçlandırılması ve güzelleştirilmesi yönünde önemli bir çalışma yaptık. Beldemiz güzel yeşil alanlara ve ormanlara sahiptir. Büyüyecek olan bu ağaçlarla ormanlarımıza küçükte olsa katkıda bulunmak istedik. Bu çalışmamızı her yıl farklı alanlarda gerçekleştirmek istiyoruz. Öğrencilerimize fidan dikmenin, ağaçları korumanın önemini anlatmanın yanında gerekli sorumlulukları da yüklüyoruz. Bu sorumluluklarıyla ormana sahip çıkacaklardır. Ormanlarımızın su düzenini sağladığını, su kaynaklarını beslediğini, hava nemini düzenlediğini, küresel ısınmayı, ses kirliğini, erozyonu,  barajların toprakla dolmasını önlediği bilinci ile bu çalışmalarımızı yapıyoruz.”

 Okul bahçesine fidan dikme törenine, Hacımusa Herkime Belediye Başkanı Veysel Özsaraç, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-28
Bu haber 2394 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 168
  Toplam: 5551639
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama