GÖKÇEBEY 1. TAVUK FESTİVALİ HAZIRLIKLARI

Gökçebey’in ilçe oluşunun 22. Yılı ve tavukçuluğun yaygınlaşması ve ilçenin simgesi olması için yapılması düşünülen “Gökçebey 1. Tavuk Festivali”  hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. 
12 Mayıs 2012 cumartesi günü yapılacak olan festival için dün  (26.04.2012), Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent HANER, Gökçebey İlçesi Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman BAYRAKLI ve Yardımcısı İsmail ACAR, Bolu Beypiliç A.Ş. tesislerine gitti. Burada tesisin Genel Müdürü Sait KOCA’dan yardım ve destek istendi. Genel  Müdür, tavukçuluk konusunda ilk önerilerini 1973’te Ziraat Mühendisi olarak çalıştığı Zonguldak’ta yaptığından bahsederek, yardım konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ve tavukçuluğun yaygınlaşması için mutlaka yetişmiş insan gücüne ve Üniversitede bu amaçla “Endüstriyel Tavukçuluk” programlarının açılmasının gerekli  olduğunu söyledi.
Kendisine Gökçebey ve çevresine tavukçuluk konusunda yaptığı katkılar nedeniyle Yrd. Doç. Dr. Bülent HANER tarafından teşekkür belgesi ve Festival davetiyesi verildi.

Daha sonra Devrek’e geçen grup, Kaymakam, Belediye Başkanı ve ilgili yerlere davetiyeler vererek Festivale destek verilmesi istendi. Çalışmalar gün içinde Gökçebey merkezinde de devam etti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-27
Bu haber 1597 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 146
  Toplam: 5615936
   Online :

  20 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama