Fatih Erbakan Çaycuma’da

Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın vefatının 1. yıl dönümü nedeniyle Çaycuma’da düzenlenen programa Necmeddin Erbakan’ın oğlu Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Fatih Erbakan da katıldı.

Yoğun katılımın olduğu programa katılan Fatih Erbakan, salon girişinde “Mücahit Erbakan” sloganlarıyla karşılandı. İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programda 5 yaşındaki Hamza Aydın’ın ezbere kuran okuması büyük ilgi gördü. Merhum Necmeddin Erbakan’ı konu alan sinevizyon sunumunun ardından kürsüye gelen Fatih Erbakan, babasının siyasi mücadelesini anlattı.

Fatih Erbakan dünya ve Türkiye gündemiyle ilgili de konuşma yaparak Ak Parti hükümetini eleştirdi. Hükümetin komşu ülkelerle ilişkileri, ekonomi, Avrupa Birliği ve 4+4+4 eğitim sistemine değinen Fatih Erbakan, AK Parti hükümetinin Amerika ile işbirliği yaptığını ileri sürdü. AK Parti hükümetinin Amerika’nın talimatlarını yerine getirdiğini ifade eden Fatih Erbakan, “Davos’ta ‘one minute’ (van minüt) deseniz ne olur, ‘two minute’deseniz ne olur? ‘One minute’ demek öle esip gürlemekle olmaz. Fiilen attığın adımlar önemli. Erbakan hocamız Kıbrıs Harekatıyla ‘one minute’ demiştir. Ardından harekatı eleştiren Amerika’nın Türkiye’deki üstlerini kapatmıştır. İşe ‘one minute’ böyle denir.”dedi.

AK Parti’lileri tekrar “Milli Görüş Gömleğini” giymeye çağıran Fatih Erbakan, AK Parti hükümetinin Avrupa’daki ve Amerika’daki yönetimin ve Siyonist kuruluşlarının Müslüman ülkelere gösterdiği bir yönetim modeli olduğunu ifade etti.

Fatih Erbakan AK Parti hükümetinin dış güçlerin planlarına alet olduğunu ifade ederek şu görüşlere yer verdi; “Bu salonu Çaycuma’mızın azimli, inançlı şuurlu milli görüşçüleri olarak doldurdunuz ve bu büyük coşkuyla bu muhteşem atmosferi meydana getirdiniz. Merhum liderimizin sağlam, kahraman insanlar olarak bahsettiği sizlere ne mutlu ki dış güçlerin ve onların içerideki uzantılarının yıllardan beri sinsice oynadığı oyunların hiçbirine aldanmadınız. Yıllardan beri önümüze koydukları engeller sebebiyle yılmadınız. Davanızdan taviz vermediniz, vazgeçmediniz ve halen daha böyle mübarek, böyle yüce bir davanın mensuplarısınız. Ne mutlu sizlere ve bu dava uğrana mücadele edenlere.

Bizim davamız rakamlarla ölçülmez. Sıfır sorun politikası yürütüyoruz dediler en sonunda yaptıkları iş, maalesef sıfır komşuya döndük. Komşularla sıfır sorun yapacağız, kardeş olacağız diye kendi kendilerine bir hevesle ortaya çıktılar. Hükümetin ekonomi politikalarına gelirsek ekonomi lügatlerinde sadece 4 tane kelime var: Borç, zam, faiz ve vergi. Erbakan hocanın vefatından sonra eski günlerdeki anıları daha çok canlanmaya başladı. Erbakan hocanın slogan ve projelerini daha fazla dile getirir oldular. Bunlardan bir tanesi olarak milli otomobil projesi diye ortaya çıktılar. Siz kendiniz milli değilsiniz ki, milli otomobili nasıl üreteceksiniz? Milli görüşlü olmadan, milli otomobil olmaz. Önce o çıkarttığınız gömleği yeniden giyeceksiniz. Erbakan hocanın yanından ayrılmak size yaramamış, en temel gerçekleri bile unutmuşsunuz. Türkiye’yi, modern ülke yaptık dediler. Gece gündüz bu nedenle reklam yaptılar. Biz diyoruz ki; modern ülke olmak mühim değil, kimin modeli olduğunuz önemlidir. Siz Avrupa ve Amerika’daki Siyonistlikten konuşlandınız. Avrupa ve Amerika’nın Müslüman olarak gösterdiği bir ülkesiniz. 4+4+4 yapacağız dediler. Yeni eğitim sistemiyle dindar nesil yetiştireceğiz, Kur’an dersimi seçmeli ders yapacağız diyorlar.Bunlar çok önemli adımlardır. Kendileri gerçekten bu niyetle hareket ediyorlarsa tebrik ederiz. Bizler bu ilkenin evlatlarına Kur’an-ı Kerim’den bir harf öğretenin alnından öperiz. Bu ülkedeki nesillerin dindar nesil olarak yetişmesini herkesten çok biz milli görüşçüler isteriz. Fakat burada önemli bir nokta daha karşımızı çıkıyor. Özellikle 2000 senesinden itibaren batılı güçler, dünya Siyonizm’i, Müslümanları iki kategoride ele almaya başladılar. Bunlardan birincisi ılımlılar. “Bunlar bizim adamımız bunlardan zarar gelmez” İstedikleri kadar namaz kılsınlar, hacca gitsinler bunlardan zarar gelmez diyorlar. İkinci kategori de ise kendi oyunlarını planlarını bilen şuurlu Müslümanlar kategorisidir. Bunları da radikaller ve teröristler olarak adlandırıyorlar. Onları ilk kategorideki Müslümanlar korkutmuyor. İkinci kategorideki milli görüşçüler yani bizler korkutuyoruz. AKP hükümetinin yetiştirdiği dindar nesil nasıl bir dindar nesil olacak? Bu dindar nesil Amerikan askerlerinin Irak’tan evine sağ salim gitmesi için dua eden bir nesil mi olacak? Yoksa “Bize ne Kıbrıs’tan elden çıkarsa çıksın” diyen bir nesil mi olacak? Biz böyle bir dindar nesil istemiyoruz. Biz milli görüş olarak meclis kürsüsünden bütün dünyayı karşısına alarak ‘Banane Amerika’dan’ diye haykıran, biz Saadet Partisi olarak Erbakan hoca gibi şuurlu, mücahit, işbirlikçi olmayan bir dindar nesil istiyoruz.”

Program sonunda Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Hayri Kara, Fatih Erbakan’a tablo hediye
etti.
Kaynak: CUMA

 

;

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-03
Bu haber 1516 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 185
  Toplam: 5551656
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama