HABERAL AİLESİNE BEDELSİZ HASTANE YERİ HAZIR

Gökçebey Bakacakkadı Belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz Bakış Gazetesinin bölge Temsilcisi Latif Aydemir’e, Belediye çalışmaları başta olmak üzere Sağlık, Ulaşım, Tarım ve Hayvancılık konuları üzerine önemli açıklamalar yaptı.

“HÜKÜMETE RAĞMEN İKİ KEZ SEÇİM KAZANDIM”
“1992 yılına gelinceye kadar bu bölgenin önemli işadamlarından biriydim” diyen Bakacakkadı Belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz,”Hükümete rağmen iki kez seçim kazandım” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

“ 1992 yılına kadar Bakacakkdı Gökçebey’e bağlı bir köy idi. Beldemiz köy olduğu yıllarda muhtarlık yaptığım Bakacakkadı köyünü 1992 yılında belde olmasını sağladık ve Belediye Kuruldu. Kurucu olduğum beldenin SHP’den Belediye Başkanı seçildim. Yine 29.Mart 2009 ‘da DSP’den aday oldum ve seçimi yine kazandım. Diyeceğim şu ki, ben iktidara rağmen 1992 ve 2009 yerel seçimlerinde seçim kazanmış birisiyim. Bu iki seçimi kazanmak o kadarda basit olmadı. 1992 yılında karşımızda iktidar partisi DYP ve Zonguldak’ta milletvekilleri vardı. Yine 2009 tarihinde iktidar partisi AKP’nin üç milletvekili ve CHP’nin iki milletvekiline rağmen ben DSP’den seçildim. Anlatmak istediğim şu, en büyük güç halk’tır. Halka kendini inandıranlar iktidara rağmen seçilir.

“ BELDEMİZE NE İKTİDARDAN NEDE ANA MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİNDEN FAYDA YOK!” 
Bugünün siyasetine bakınca eskiyi arar konuma geldik ”diyen Başkan Albuz,” Zonguldak’ta iktidar partisinin üç milletvekili ile ana muhalefetin iki milletvekili var. CHP Zonguldak Milletvekili Prof Dr Mehmet Haberal şuan bildiğiniz gibi adı ERGENEKON olan dosyadan Silivri ceza evinde tutuklu. Suçu ne? Açıklayanda yok. Sanırım suçu insanına hizmet etmek. Bu konuda çok tartışılacak ve ülkemizin aydınlarını ceza evinde tutmanın ne anlamı var? Zonguldak’ta iktidarın 3 milletvekili ile ana muhalefet partisinin milletvekili Ankara-Zonguldak’a gelip giderler. Özellikle iktidar partisinin milletvekilleri Filyos vadisi projesinden bahsederler. Zonguldak’ın göz bebeği Bakacakkadı beldesinde belediye var mı? Yok mu? Burada yaşayan insanların sorunları nelerdir? Diye merak edipte biri gelse ne olur sanki! Bir iki milletvekili Bayramdan bayrama gelir üç beş kahvehane birkaç vatandaşlarla oturup çay içip giderler. Halkın ve Belediyenin sorunlarına çözüm yok. Bu nasıl bir siyasi anlayış anlamak mümkün değil. İnanın ben şuan (merhum) Veysel Atasoy’un mekânı cennet olsun. Ülkemize ve ilimize büyük hizmetleri vardır. Yine, Ömer Barutcu, Zeki Çakan, Ali Uzun gibi siyasetçilerin değerlerini bugün daha iyi anlamak mümkün.

“SIKINTI İÇİNDEYİZ”
“Belediye olarak maddi sıkıntısı yaşamaktayız” diyen başkan Albuz , “İller bankasından beldemize ayrılan para ile belediyemizin gelirleri giderlerine yetmiyor. Belediyemizin araçlarını alalı 18 ile 20 yıl olmuş. Hizmet yapmaya çalışırken hizmet araçları arızalanıyor. Tamirciye para yetiremez olduk. Yeni hizmet araçlarına ihtiyacımız var ama paramız yok. Su şebekesi yenilenmesi lazım. Beldemiz sınırları içersinde su boruların patlaması ve onları tamir etmekten başka bir işe bakamaz hale geldik. Yine su şebekesi paralelinde kanalizasyon sorunu var. Yeni su şebekesi ile kanalizasyon Projelerini yaptık Ankara’da İller bankasında bir yıldır beklemekteyiz. Biz isteriz ki Zonguldak milletvekillerinden beldemiz veya diğer belediyelerin projelerini Ankara’da takip ederek bir an önce onaylatıp hizmete dönüşmesi. Nerde efendim. Bırakıp projelerimizi takip etmeyi Ankara –Zonguldak geliş ve dönüşlerinde dahi beldemize ziyaret etmiyorlar.

“DUBLE YOL ÇALIŞMASINDA BARİYER SORUNU”
“Bakacakkadı halkı cezalandırılıyor mu?” diyen Başkan Albuz,” Sayın Aydemir uzun yıllar gazetecilik yapıyorsunuz. Mesleğinizin gereği Devrek-Gökçebey ve Çaycuma bölgesini çok iyi tanıyorsunuz. AKP iktidarında ilimizde duble yol çalışmasına başlandı. Çoktan bitmesi gereken duble yol çalışması halen daha bitirilemeyişini ibretle izliyoruz. Ayrıca Devrek’ten yola çıkınız, Çaydeğirmeni ve şahintepesine kadar bariyer çalışması yok. Ama Şahintepesi mevkisinden tutunda Çaycuma yolu istikametine doğru bariyer çalışmaları yapılmakta. Bizim belde sınırları ve Karayolu güzergâhı üzerinde küçük ve büyük çaplı işadamlarımız var. Bariyer çalışmaları bu işyerlerinin ticaretine çok büyük darbe vurdu. Yine buna paralel olarak Kadıoğlu mahallesine yoluna bir kavşak mutlaka ama mutlaka yapılması gerekir. Bu yol güzergâhındaki iş yerleri tek tek kapanıyor. Buda belde ekonomisinin küçülmesine sebep olmaktadır. Ayrıca, DDY ‘da da aynı sıkıntıları yaşamaktayız. Yetkililerin bu konular üzerinde çözüm bulmaları istiyorum

“ SERA’DAN SONRA TARIM VE HAYVANCILIĞA TEŞVİK”
Beldemizde seracılık büyüyor. Seracılıktan yaklaşık 600 kişi ailesinin geçimini sağlamaktadır. Belediye olarak Tarım ve Hayvancılığa halkımızı teşvik etmek adına iki adet traktör aldık. Vatandaşlarımız arazilerini mazot karşılığında sürmelerini sağladık. Tarımda elverişli olamazlar ise bile en azından arazilerine yonca ekerek besi havyacılığı yapmalarına destek verdik. Belediyemizin gelir kaynakları ve bütçesi iyi olmuş olsaydı, ben bugün vatandaşlarımızdan mazot almalarını da beklemezdim. Sadece beldem adına değil ülke genelinde de insanlarımız tarıma ve hayvancılığa teşvik edilmeli. İşsizlik ve beraberinde göç almış başına gidiyor. Beldemizde ve köylerimizde inanın cenazelerde tabutu taşıyacak genç kalmadı.

“ HABERAL AİLESİNE BEDELSİZ HASTANE YERİ HAZIR”
“Yapılan 2011 genel seçim sürecinde Prof Dr. Mehmet Haber al'ın oğlu Erkan Haberal, Zonguldak’a yaklaşık 700 kişinin çalışacağı bir hastane yapılacağı sözünü yineleyerek, hastane kurulması için yer tespit çalışmalarının devam ettiğini, büyük bir ihtimalle de Bakacakkadı mevkisine kurulabileceğini” söylemişti. Haberal ailesi Zonguldak’a hastane yapma konusunda çalışmaları halen devam ediyorsa şayet Bakacakkadı Belde Belediye başkanı olarak Hastane yerini bedelsiz olarak vermeye hazırız. Beldemize yapılacak hastanenin bu bölgede yaşayan insanların sağlık konusunda en iyi hizmetlerden faydalanacak ve beldemizdeki ticarette bir hareketlilik başlayarak belde ve bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu bölgeye yatırım yapmak isteyenlerin önünü iktidar partisi daha destek vereceği yerde zorluk çıkarmasına anlam veremiyorum. Ayrıca yine Başkent Üniversitesi bünyesinde diyaliz merkezi açılma çalışmaları tamamlanmak üzere bu bile beldemiz adına büyük bir kazançtır.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-01
Bu haber 1788 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 268
  Toplam: 5613768
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Rahmi Cinokur 2012-04-09 :

Sayın Albuz'u kutluyorum. Beldesinin gelişimi için bu hastane çok önmli. O nedenle de desteklenmesi gereken bir proje. Bu projenin yanına da hastane çalışanları için de toplu konutlar yapılmalı.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama