Gökçebey Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Şubat Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.
Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından teklif ve Soru önergesinin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra Gündemdeki maddeler den olan Tüketici sorunları hakem heyeti üyeliği seçimine geçildi, heyet üyeliğine meclis üyesi Halit Karademir seçildi. Gündemin diğer maddesi olan Belediye çamlı köşk işletmesinin bütçe içi işletilmesi ile ilgili kararı alındı ve isminin çamlı köşk sosyal tesisleri olarak değiştirilmesi kararı alındı. Daha sonra Celal Cıvak’ın imar değişikliği teklifi imar komisyonuna havale edildi.
Meclis toplantısında Belediye meclis üyeleri Hüseyin Yaylı, Sadi Uyar ve Ender Aydemir ortaklaşa hazırladıkları Belediye personeline alınan 44 adet faturalı hattın bulunduğu operatörden başka bir operatöre geçmesi yüzünden doğan maddi zararın hakkında soru önergesini verdiler. Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Yaylı, Sadi Uyar ve Ender Aydemir’in Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi aynen şöyle:

Aşağıdaki Sorularımızın Belediye Başkanı Sayın Zeki Kılınçarslan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını dileriz. 
             Sadi Uyar                  Ender Aydemir                   Hüseyin Yaylı
  Belediye Meclis Üyesi    Belediye Meclis Üyesi      Belediye Meclis Üyesi

Geçtiğimiz yıllarda Belediye personeline alınan 44 adet faturalı hattın bulunduğu operatörden başka bir operatöre geçmesi yüzünden doğan cezanın 21.02.2012 Yılı Şubat ayı içinde Belediyemizce ödenmiş olduğunu öğrendik.

. Buna göre

  • Hat değiştirme işlemi sonucunda bunu yapan kişi veya kişiler kendilerine ne gibi menfaat sağlamıştır. ? (duyumlarımıza göre Laptop, Bilgisayar ve Lüks cep telefonları alındığı söylenmektedir)
  • Hat değiştirme işleminin Belediyeye kasasına maddi bir zararı oldumu, olduysa ne kadardır? 
  • Hat değiştirme işlemi sonucunda zararın karşılığında bu kişi veya kişilere maddi ve manevi cezai işlem uygulanmışmıdır?
  • Hat değiştirme işlemi sonucu neticesinde zararının yükümlülüğünü kimler üslenecektir?
  • Alınan 44 adet cep telefonu hattı Gökçebey Belediyesinin yasal olarak alması gereken sayı limitinden fazladır. Bu hatlar hangi yasaya göre alınmıştır?
    Konunun araştırılıp yazılı ve sözlü bilgi verilmesini arz ederiz. 07.03.2012

    Daha sonra, Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı sona erdi
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-03-12
Bu haber 1534 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 717
  Toplam: 5550468
   Online :

  36 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama