O Anı Yaşadılar, Yaşattılar Başarılarıyla Farkındalık Yarattılar

Bakacakkadı Durmuş Demirel İlköğretim Okulu

Geçen yıl Gökçebey şampiyonu olarak gittikleri şampiyonada çeyrek final oynama başarısı göstermişlerdi. Gelecek yıl için daha iyi sonuç alabilirlerdi ama takımın yarısından çoğu mezun olmuştu.

Bu yıl Gökçebey şampiyonluğu bile zordu ama onlar yılmadılar önce Gökçebey ilköğretim okulunu daha sonrada örmeci ilköğretim okulunu yendiler. Atatürk ilköğretim okulu ile final oynayacaklardı Dört gün sonra neşe içinde arabalarına bindiler ama Gökçebey’den çıkamadan tekrar geriye döndüler bir farkla ambulansla. Servis araçları kaza yapmıştı takımın Dört tane as oyuncusu ve beden eğitimi öğretmenleri yaralanmıştı. Dört gün sonra maç vardı çıkmayalım maça dedi okul müdürleri çıkacağız dediler yere basmakta zorluk çekerken seke seke oynadılar maçlarını.1–0 öne geçtikleri maçı 2–1 kaybetmişlerdi. Servis aracında okullarına dönerken ağlıyorlardı gidemeyecekleri için Zonguldak’taki il şampiyonasına. Bir hafta sonra haber geldi ilçe ikincileri de alınıyordu şampiyonaya ayakları basmıyordu yere sevinçliydiler iddialıydılar.
Zonguldak’ta ilk maçlarında Devrek istiklal İlköğretim Okulu’nu 3–1, Çaycuma Barbaros- M. Kutlutaş İlköğretim okulu’nu 4–1 yendiler. Çeyrek finale çıktılar ama şansızlık yakalarını bırakmıyordu bir türlü defansın bel kemiği Can sakatlanmıştı bu seferde
Can’sız çıktıkları çeyrek final Ereğli İzmirlioğlu İlköğretim okulu karşısında hemen oyunun başında İki şansız golle geriye düştüler sonra Üçüncüsünü ama yılmadılar oyunu 3-2 ye getirdiler bastırıyorlar her an 3. Golü bulabilirlerdi ama o düdük bitirdi bütün rüyayı hemde maçın bitimine 5 dakika kala hakemin erken çaldığı bitiş düdüğü yapılan itirazlar fayda etmedi. Artık dönüş zamanıydı umutla gelinen rüyadan gururla dönüyorlardı.
O an sevginin resmiydi, umudun resmiydi, dayanışmanın resmiydi
O an gururun resmiydi, o an emeğin akıtılan alın terinin resmiydi, o an zeki çevik ve ahlaklı Atatürk gençliğinin resmiydi.
Teşekkürler çocuklar helal olsun size yaşadığınız ve yaşattıklarınız her şey için

Ümit Eser 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-02-16
Bu haber 2197 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 585
  Toplam: 5606602
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

mitat kutucu 2012-02-21 :

tebrikler bakacakkadi geclerine insallah ileriye dönük basarilar dilerim saygilarimla mitat kutucu


mitat kutucu 2012-02-21 :

tebrikler bakacakkadi geclerine insallah ileriye dönük basarilar dilerim saygilarimla mitat kutucu


taner seferoğlu 2012-02-20 :

Tebrikler takmayın oralara gidip çeyrek finale çıkmak da çok büyük başarıemeği geçen tüm öğrencilerimizi .öğretmenlerimizi vre okul müdürümüz Ümit ESER 'İDE DESTEKLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM.


İSMAİL KAZLI 2012-02-17 :

emeği geçen,bu uğurda bütün özveride bulunan kardeşlerimin gözlerinden öperim.Başarılarının devamını dilerim


Ümit ESER 2012-02-17 :

Sadi bey size çok teşekkür ediyoruz.çocuklarımız sizin haberlerinizle gururlandılar ve daha iyi motive oldular.inşallah ileriki günlerde daha iyi haberlerde buluşmak ümidiyle hoşçakalın


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama