Pekmezli Taş Fırın Simidine Gurbetçilerden Yoğun İlgi

Simit, susamla kaplı yuvarlak biçimli ekmeklere verilen genel addır. Türkiye'de de yaygın olarak tüketilen simidin pekmezli olanı Gökçebey’de yapılmaktadır. 35 yıldan bu yana Gökçebey’de müşterilerine pekmezli taş fırın simit imal eden Gürsel Çamlı gurbetçi vatandaşlarımızdan yoğun ilgi var dönüşte simit alıp Almanya’ya getiriyorlar dedi.

Gökçebey’e tatil için gelen gurbetçi vatandaşlarımız yurt dışındayken özlemini çektikleri pekmezli simit’i dönüşte paketletip alarak Almanya’ya getiriyorlar.
Simit ustası Gürsel Çamlı sabah 6.30 simitlerimiz satışa hazır durumda olup sabah kahvaltısının olmazsa olmazı diyerek şunları söyledi “ Simit’i imal ettiğimiz Pekmez doğal üzüm pekmezi olup birinci sınıf susam kullanıyoruz. Tatil için Gökçebey’e gelen gurbetçi hemşerilerimiz mutlaka dönüşte simit alıp Almanya’ya getiriyorlar simitlerimiz 15 gün saklanabilir özelliği bulunmaktadır” dedi.

Kaynak:tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-02-13
Bu haber 2605 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 383
  Toplam: 5551167
   Online :

  47 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

naci türk 2012-02-20 :

almanyadan ne zaman gelsem meşhur gürsel ustanın simitleri sabah kavaltımızdan eksik olmaz. o mis gibi kokulaı tütüyor şuan burnumda.


özer camli 2012-02-18 :

yillardir bu isi abimle yapmisizdir büyük emek ister sabir ister sevgili abime


alparslan karagünlü 2012-02-18 :

gürsel usta çok özledik simitlerini 2ay önce 7 tane almıştım yetmemişti inşalla yazda görüşürüz kolay gelsin hayırlı işler


özkan kocaoglu 2012-02-18 :

Evet dogru haber tefene ne zaman insem önce kardesimizi ziyaret ediyorum o mis kokulu citir simidinden aliyorum.Suanda bile canim cekti malesef uzaktayiz Almanya,da ellerine saglik kardesim bi dahaki izin de görüsmek üzere Allah`a emanet ol.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama