TRT BELGESEL TV DEVREK\'TE

TRT Belgesel ve TRT GAP televizyonunun yönetmen ve kameramanları Devrek’e geldi.
TRT Belgesel ve TRT GAP televizyonunun yönetmen ve kameramanları Devrek Bastoncular Çarşısı’nda çekim yaptı. 3 gün Devrek’te olduklarını belirten TRT Belgesel’in yapımcıları Bastoncu Mürvet Usta ile görüştü.

TRT Belgesel ve TRT GAP Televizyonunun Türk Patent Enstitüsüyle ortaklaşa olarak düzenlediği Coğrafi İşaretler programının çekimleri için Devrek’e gelen ekip Çarşamba gününe kadar Devrekli bastoncularla görüşüp çekim yapacak.
13 bölümden oluşan programın yönetmenliğini Pelin Erdoğan, Kameramanlığını Doğan Yener, Muharrem Armağan yaparken, ışıkta da Murat Atalay yer aldı.
Coğrafi İşaretler adlı program hakkında bilgi veren yönetmen Pelin Erdoğan, Çarşamba gününe kadar Devrek’te kalacaklarını belirterek; programın 13 bölümden oluştuğunu yayın tarihinin daha belli olmadığını, TRT Belgesel ve TRT GAP televizyonunun ortaklaşa olarak düzenlediklerini ve patent almış ürünlerle ilgili araştırma yapmak için böyle bir program yapma gereği duyduklarını belirtti.
Belgesel niteliğinde çekimleri yapılan program 13 bölümden oluşuyor. Programda patent almış ürünler yer alıyor. İlçemizin geleneksel hale gelen ve tescillenen bastonu da patentli ürünler arasında olduğu için program dahilinde programın yönetmeni Pelin Erdoğan bugün de Çelebi Bastonculuk ve Işık Bastonculuk’tan baston yapımı hakkında bilgi alacak.
Kaynak: Dilek Gökgöz-Devrek Postası  

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-02-07
Bu haber 2355 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 558
  Toplam: 5606575
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama