Çaycuma'da Atm'deki Dolandırıcılık Girişimi Erken Fark Edildi.

Çaycuma'da bir banka şubesinin otomatik para çekme makinesine, müşterilerin hesaplarından para çekmek amacıyla yerleştirilen kartı iade etmeyen özel bir aparat ile gizli kamera sistemi yerleştirildiği ortaya çıktı.

Önceki akşam saatlerinde ilçe merkezindeki bankanın ATM'sinden para çekmek isteyen aynı bankanın çalışanı, kartını yerleştirip şifresini yazdığı sırada üst taraftan bir kamera düştüğünü fark etti. Kartını da alamayan banka çalışanı, şüphelenip polise haber verdi. Gelen polis ekibi, düşen kameranın bankaya ait olmadığını belirledi. Yapılan incelemede, şifre girilen klavyenin üstüne konulan gizli kamera ile birlikte kart girişi bölümüne de kartı geri vermeyen özel bir aparat yerleştirildiği saptandı. Düzeneği yerleştiren kişilerin, bankadan ayrıldıktan sonra müşterilerin makinede kalan kartlarını alıp, kamera kaydını izleyerek öğrendikleri şifreleriyle hesaplarından para çekmeyi amaçladığı, ancak durumun erken farkedilmesiyle bunu gerçekleştiremediği belirtildi.

Bankanın güvenlik kamerasından tespit edilen iki kişi ise aranıyor. Çaycuma'da diğer ATM'lerde yapılan incelemede şüpheli bir duruma rastlanılmadı. Polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.

Kaynak:CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-01-17
Bu haber 1709 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 208
  Toplam: 5552436
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama