Gökçebey Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Ocak Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Ocak ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar ve şehir Plancısı Sertan Bacak’ın katılımıyla başladı.
Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından Belediye başkanın yeni yıl kutlamasıyla başladı. Daha sonra teklif ve önergelerin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.
Daha sonra Gündeme alınan Tekliflerin görüşülmesine geçildi. Meclisin tatil ayı ve Toplantı gününün belirlenmesi için görüşmelerden sonra Meclisin tatil ayı Ağustos ayı toplantı günüde her ayın ilk Çarşamba günü olarak belirlendi ve oylandı.
Gündemin diğer maddesi olan Denetim komisyonu üyelerin seçimine geçildi. Gizli oyla seçilen denetim üyeliklerine Ender Aydemir, Hüseyin Yaylı ve İsmail Arat seçildi.
Daha sonra Kentsel dönüşüm Proje toplantılarına katılacak üyelerin seçimine geçildi. Oylama sonucu İnşaat mühendisi Önder Kurt ve inşaat teknisyeni Ayhan Karademir üyeliklere seçildi.
Gündemin diğer maddesi olan Elektrik Trafo yerlerinin imar planındaki değişikliği görüşüldü ve oylandı imar değişikliği  oy çokluğu ile kabul edildi. Diğer teklif olan Engin Aydemir’e ait imar değişikliği isteği görüşüldü imar değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi.
3194 sayılı imar kanundaki değişiklikle 01.01.2012 tarihinden itibaren ustalık geçici yetki belgesi alma zorunluluğu olduğundan ustalık belge alma ücreti hakkında görüşmeler geçildi. Belge alma ücreti miktarı bir sonraki toplantıda görüşülme kararı alındı. Daha sonra Belediye Sözleşmeli Avukat ve İnşaat mühendisi alımı için mecliste görüşmeler geçildi. Bakanlıktan izin alınması için meclis kararı alındı.
Üçburgu mahallesine Tavuk çiftliği kurulması teklifi hakkındaki görüşmelere geçildi. Uzun görüşmeler sonucunda Tavuk çiftliği kurulması oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin son maddesi olan İlhan Kılınçarslan’ın imar değişikliği teklifi görüşüldü teklif imar komisyonuna havale edildi.
Daha sonra, Ocak ayı Belediye Meclis toplantısı sona erdi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-01-05
Bu haber 1876 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 466
  Toplam: 5551250
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama