Aydınlı’dan Ulupınar’a Sorular

CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı CHP İl binasında bir basın toplantısı yaparak, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar'a Sorular sordu.
Başkan Aydınlı,”Yaklaşık 10 günden buyana Grup Başkanvekilimiz Sayın Muharrem İnce ile Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar arasında geçen, ülkemizin ve bölgemizin gündemini oluşturan, karşılıklı iddiaları izlemekteyiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti.
 “Partili partisiz hemen herkesin takdirlerini toplayan Sayın İnce’nin ülke menfaatleri konusunda ki hassasiyeti neticesinde kendisine ulaştırılan bir belgeyi meclis kürsüsünden açıklamasıyla başlayan süreç, bugün Sayın Ulupınar’ın mesnetsiz ve doğru olmayan açıklamaları sonucunda çok farklı bir noktaya gelmiştir.
Kendisine ulaştırılan belgeler neticesinde Sayın İnce’nin, Ulupınar Ailesinin devlet arazisini değerinden daha ucuza satın almaya çalışarak devleti zarara uğratmaya çalıştığını, meclis kürsüsünden iddia ettiğini hepimiz yakinen bilmekteyiz.
Buna istinaden söz alan Sayın Ulupınar’ında yüce meclisin kürsüsünü, bu iddialara yanıt vermek yerine, kanıtı temeli olmayan adeta dedikodu sayılabilecek iddialarla Sayın Muharrem İnce’yi sırf karalamak adına kullanışına yine hep beraber şahit olduk.
Seçim süreci ve meydanlarından kalma alışkanlığından dolayı milletvekili olduğunu unutup, basında ve yaptığı ziyaretlerde hala belediye başkanlığı zamanında ki icraatlarından bahsetmesiyle, tanınan milletvekilinin, Zonguldak’ımızın dağ gibi sorunlarını dile getirmek dururken bu kürsüyü ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ misali yaptığı suçlamalarla kullanması toplumun hemen hemen her kesiminin de tepkisine neden olmuştur” Milli Şef Sayın İsmet İnönü’nün “Bu Ülkede Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır “sözünü özümseyen CHP örgütleri olarak bizler, ülkemiz ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda mücadele vermekten hiç çekinmedik çekinmeyeceğiz de. ‘Çünkü Cumhuriyet Halk Partili olmak kul hakkı yiyenlere karşı isyan etmesini bilmek demektir.

Şimdi soruyoruz:
-----Sn Ulupınar’ın isteselerdi bedava alacaklarını iddia ettiği m2 si en az 40 TL olan kamu arazisini, devleti zarara uğratma Pahasına ailesinin şirketine m2 7 TL’den satılması için uğraşmış mıdır.? Sayın İnce’nin de ısrarla üstünde durduğu bu iddianın doğruluğu mu önemlidir yoksa bu belgeleri kimin ortaya çıkardığı mı?
----Milletvekili seçilmenizin ardından aile şirketinizin girdiği kömür işi gereği, inşaatına başladığı kömür satış merkezinin inşaat ruhsatı var mıdır? Bundan sonra hangi iş sektörünü tekelinize almayı hedefliyorsunuz?
----22 Dönem milletvekilimiz Sn Nadir Saraç, gerek belediye başkanlığı, gerekse milletvekilliği yaptığı dönemlerde daima polis dostu olmuş görev aldığı içişleri komisyon üyeliği vasıtasıyla da o camiaya hep yardımcı olmuştur.. Aslı astarı olmayan polisleri sürdürdü ideanızı ispat etmeye, gerçekten dürüstseniz bahsettiğiniz polis arkadaşların isimlerini açıklamaya sizleri davet ediyoruz.
1-Devrek Belediyesinin Kurulduğundan günümüze kadar, ilçemize hizmet eden belediye Başkanlarımızı, saygı ve hürmetle anmanız gerekirken, sürekli hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiniz. Unutmayınız ki 1991 büyük madenci eyleminde tüm madencileri Devrek’te ağırlayan, 1998 sel felaketinde yerle bir olan ilçeyi belediyeyi tek kuruş borçlandırmadan yeniden yapılandıran, tüm Devrek halkının saygıyla anmaya devam ettiği, sizden önce görev yapan ve sürekli sizin iftiralarınıza maruz kalan belediye başkanları idi. Bu geçmiş belediye başkanlarından hangisi Belediye başkanlığı süresince aile şirketleriyle müteahhitliğe devam ederek yeşil alanları ve heyelanlı bölgeleri imara açarak kendi aile şirketlerine rant sağlamıştır.
2-Bütün dünyanın bastonuyla tanıdığı, şirin ilçemizin, ısrarlı ve kısır söylemleriniz sonucunda, akan belediye damıyla anılmasından memnun musunuz?
3-Yüzümün kızardığını iddia ettiğiniz son belediye meclis toplantısına gelme sebebiniz, Sayın Muharrem İnce’nin iddialarımıdır yoksa ilçemize açılmak istenen ve sizinle rekabete girmesi muhtemel bir benzin istasyona ruhsat verilmesini engellemek midir?
“MİLLETİN İRADESİ SİLİVRİDE HAPSEDİLİYOR”
Zonguldak’ımızın da durumu ortadadır İlimizi temsil eden milletvekillerinden Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın yani milletin iradesinin Silivri’de hapsedildiği bu günlerde şüphesiz ki diğer dört milletvekilimizin sorumluluğu ve görevleri de artmıştır. Bu anlamda Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN kurmuş olduğu yüce meclisimizin kürsüsünün de; geçmişe dair kişisel hesaplaşmaların ve fütursuzca suçlamaların yapıldığı yer olmadığı, aksine ülke sorunlarının konuşulup çözüme ulaştırıldığı bir yer olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Zonguldak’ımızın temsilcilerinin bu konuda biraz daha fazla hassas ve itinalı olacakları ve tüm mesailerini Zonguldak’ın sorunlarını çözümü konusunda harcamaları umuduyla hepinizi saygıyla selamlıyoruz.

Kaynak:Latif Aydemir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-26
Bu haber 1489 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 557
  Toplam: 5551341
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama