Avrupa Zonguldakspor Kulübü, futbol okulu için kolları sıvadı

Avrupa Zonguldakspor, hedef belirledi.
Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya ( NRW ) Eyaleti’nde bağlı Recklinghausen kentinde faaliyet gösteren, Avrupa Zonguldakspor Kulübü, yeni yönetim kurulunu belirledi.

FUTBOL OKULU
Herten kentinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan kulüp başkanı Metiner Çeribaş, Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün ilk hedefleri arasında, çeşitli yaş gruplarından oluşan bir futbol okulunun olduğunu belirtti. Çeribaş, yaptığı konuşmada: ’’ Kulübümüz yeni kurulmasına rağmen, kısa bir zamanda ciddi çalışmalara imza attı. Temmuz ayında düzenlediğimiz futbol turnuvasında başarılı olan 5 yetenekli futbolcumuzu Türkiye’ye deneme maçlarına gönderdik. Bu futbolcularımız bir çoğu beğenildi. Özellikle bir tanesi İstanbul Büyük Şehir Spor tarafından ilgi gördü. Biz Avrupa Zonguldakspor Kulübü olarak, hem Türk hem de Almanya futboluna kaliteli futbolcular yetiştirmek için kolları sıvadık. Tabiki kalitenin başlangıcı olarak, alt yapının da sağlıklı olması lazım. Bunu da 2012 hedeflerimiz arasında olan futbol okulu çalışmamız var. Bununla ilgili ciddi adımlar attık. Çeşitli yaş gruplarında futbolcuların eğitim görmesi için futbol eğitmenleri ile anlaştık. Biz kulüp olarak, kalıcı hizmetler vermek istiyoruz.Bu konu ile ilgili Türkiye’den de bir çok ünlü spor adamı ile görüşüyoruz. Spor sağlığı, futbol kuralları gibi konularda seminerler vereceğiz. Ve bölgesel futbol karşılaşmalarında en büyük sorunlardan birisi olan hakemlik konusunda da ciddi çalışmamız var. Türk gençlerinin futbol hakemi olabilmelerine destek sağlayacağız.
ZONGULDAKSPOR’A DESTEK
Ayrıca 2012 yılı ortalarında Türkiye’deki kardeş kulübümüz, Zonguldakspor’a destek gecesi düzenleceğiz. Bununla ilgili ön hazırlıklarımız devam ediyor. Bu gecede dünyaca ünlü Zonguldaklı futbolcu Mesut Özil başta olmak üzere bir çok sporcuyu gecemize davet ettik. Bu kulübü iye yerlere getireceğiz. Türkiye’deki Zonguldakspor’a da buradan oyuncu yetiştireceğiz. Avrupa’daki Zonguldaklılar bizler destek olsunlar ’’ dedi. Çeribaş, Türkiye’deki Zonguldakspor Kulübü Başkanı M.Salih Demir’e de teşekkür ederek, Demir’in büyük fedekarlık yaparak, Zonguldakspor’a sahip çıktığını ifade etti. Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün yönetimi şu isimlerden oluştu; Metiner Çeribaş, Eşref Dindar, Süleyman Kalıncı, Mehmet Özyön, Altan Kocaer, Mustafa Tığlı, İbrahim Sarı, Hüseyin Şengün, Ali Demiray, Yaşar Caymaz, İsa Açmalı, Ayhan Karadere, Şenol Öztürk, Mithat Sarıoğlu ve Mehmet Eser.

Haber: Musataf Tığlı
HERTEN


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-20
Bu haber 1847 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 181
  Toplam: 5671632
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama