Güner, Gökçebey Aile Sağlığı Merkezinin Tadilat Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Öner Güner, beraberinde Müdür yardımcıları Selahattin Çolak, Mehmet Kızılcık ve Gökçebey İlçe Devlet hastanesi başhekimi Uzman Dr. Fatih Akça ile birlikte Gökçebey’de Aile Sağlığı merkezinde yapılan tadilat çalışmalarını gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gökçebey İlçe Devlet hastanesi Sağlık bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda Gökçebey ilçe Entegre hastanesi statüsünden çıkarılıp tedavi sağlık hizmetleri genel müdürlüğüne bağlanması sonucunda Gökçebey ilçe Devlet hastanesi statüsüne dönüştürüldü. Bu doğrultuda Hastane bünyesinde Aile Hekimliği birimleri eskiden sağlık ocağı olarak hizmet veren binaya taşınacak. İl Sağlık Müdürü Öner Güner,  Eski Sağlık ocağı binasını gezerek değerlendirmeler yaptı. Tadilat ve yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak firma yetkililerinden bilgiler alan Güner, bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler hakkında talimatlar verdi.
Eski Sağlık ocağı binasının Modern bir yapıya kavuşması Aile hekimliği birimlerinin verdiği sağlık hizmetini daha etkin olmasını sağlayacak, özellikle sıra bekleme ve hasta yığılmalarını önleyecek.
Kaynak:tefen67


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-17
Bu haber 2656 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 487
  Toplam: 5607894
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama