KESK, 21 Aralık’ta Aydınlığı Arttırmak İçin Grev yapacağız

KESK ve birçok emek ve meslek örgütlerinin 21 Aralıkta aldıkları grev kararının örgütlenme çalışmaları devam ediyor. KESK MYK Üyesi Ali Berberoğlu ve Tarım Orkam-Sen MYK Üyesi Şükrü Korkmaz’ın katılımıyla Çaycuma’da toplantı yapıldı. Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği binasında yapılan toplantıya KESK Çaycuma Bileşenlerine bağlı sendikaların yönetici, işyeri temsilcileri ve üyeleri ile Eğitim Sen Devrek ve Gökçebey Temsilcilikleri yönetim kurulu üyeleri katıldı.

KESK’e bağlı sendikaların Zonguldak Şube yöneticilerin de katıldığı toplantının açılışında konuşan Eğitim Sen Çaycuma temsilcisi İsmet Akyol, grevi örgütlemek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek işyerlerini gezdiklerini, siyasi partiler ile sendikaları ziyaret ederek 21 Aralık greve katılım çağrısı yaptıklarını söyledi.
 KESK MYK Üyesi Ali Berberoğlu, AKP'nin "Kamu Emekçileriyle Toplu Sözleşme Yapacağız" söyleminin kocaman bir yalan olduğunu söyleyerek, “AKP iktidarının aslında kamu emekçileri ile toplu sözleşme yapmak değil, sadece yapıyor görünmek istediği yaklaşık bir aydır Bakanlar Kurulunda bekletilen yasa taslağının içeriği ile net olarak ortaya çıkmıştır. Devletin yurttaşlarına karşı anayasal sorumlulukları olan yeni istihdam alanları yaratma, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik olanakları yaratma görevlerini yapmayanlar, yurttaşı müşteriye, kamu hizmeti vermesi gereken kurumları ticarethaneye dönüştürmüştür. Kamu emekçilerini esnek, güvencesiz, performansa dayalı çalışan işletme görevlilerine çevirmeye çalışanların kimlerin çıkarları için ‘devrim, reform ve yeniden yapılanma’ hedefledikleri bellidir. Çalışma Bakanı, 657 sayılı kanunu kaldırarak kamu emekçilerinin iş güvencesini yok etmeyi hedeflediklerini şimdiden ilan etmiştir. Sendikal hak ve özgürlüklerimiz korunması ve geliştirilmesi için başından beri sürdürdüğümüz mücadelemizin bugün yok edilmek istenen tüm değerlerinin egemenlerin bir lütuftu olmadığı bilinciyle, dişimizle tırnağımızla verdiğimiz mücadelemizle kazandığımız haklarımızın yok edilmesine seyirci kalmayacağız. Hiçbir şekilde sorumlusu olmadığımız bu çarpık düzenin bedelini ödememek için, temel haklarımız için 21 Aralık'ta, ‘en uzun gecede, en kısa günde, karanlığın en koyu, ışığın en az olduğu günde aydınlığı arttırmak için’ Grev yapacağız.” dedi.
Toplantıda, KESK MYK Üyesi Ali Berberoğlu işyeri temsilcileri ve üyelerin 21 Aralık grevine ilişkin sorularını da yanıtladı.

Kaynak:tefen67
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-15
Bu haber 1890 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 154
  Toplam: 5615944
   Online :

  25 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama