Çaycuma’da da tutuklamalara karşı eylem yapıldı

KESK Çaycuma Bileşenleri’nin çağrısıyla Çaycuma’da yapılan eyleme, KESK’e bağlı sendikaların yönetici ve üyelerinin yanı sıra CHP Çaycuma İlçe örgütü yönetici ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Eylemde, “AKP’li olmayan herkes tehdit altında, AKP, tek parti diktatörlüğüne doğru adım adım ilerliyor, Yarın sıranın kime geleceği belli değil, Adalet, hukuk, özgürlük ve demokrasi istiyoruz,  Faşizme karşı omuz omuza” dövizleri ile Emek ve Demokrasi Güçleri imzalı “Özel Yetkili Mahkemeler ve Terörle Mücadele Kanunu kaldırılsın, Gözaltılar durdurulsun, Tutuklular Serbest bırakısın” pankartı açılarak Çaycuma Öğretmenevi önünden alkış ve sloganlarla Çarşı Meydanı’na kadar yüründü.
Sık sık “Faşizme karşı omuz omuza, Susma Sustukça sıra sana gelecek, Zam, zulüm işkence işte AKP” sloganlarının atıldığı eylemde konuşan SES Zonguldak Şube Örgütlenme Sekreteri Cemil Satılmış, AKP'nin "ileri demokrasi" balonu ve yalanının orta yerde patladığını söyledi. Cemil Satılmış, “Bırakalım ‘ileri’sini, en geri demokrasilerde bile olmayan uygulamalar günlük yaşamımızın bir parçası haline geldi. AKP için demokrasinin kıstası AKP'li olmak, AKP politikalarını kayıtsız şartsız desteklemektir. AKP'ye göre en tehlikeli iş ise AKP karşıtlığıdır. En tehlikeli düşünce AKP'yi eleştirmektir. Ve AKP için "bombadan bile tehlikeli" olan şey, politikalarını eleştiren yazılar, kitaplardır. Bu yüzden AKP, muhalif olan herkesi hedef alıyor, düşman görüyor.” dedi. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-03
Bu haber 1762 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 621
  Toplam: 5609922
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama