Gazeteci Latif Aydemir'in Silivri Notları:2

14.Kasım 2011 Pazartesi günü sabahın erken saatlerinde (06.30) Silivri’deydim. Önce Tekirdağ’da askerlik yapan Eren Aydemir’i ziyaret ettim Askerimiz teskere almasına sayılı günleri kaldı. 22.Kasım 2011 Salı günü vatanı görevini tamamlamış oluyor. Ardından saat 10.30’da Silivri’de CHP milletvekilleri Mehmet HABERAL ve Mustafa BALBAY’'ın da bulunduğu 19'u tutuklu 119 sanığın yargılandığı 2.Ergenekon davasının 139.duruşmasına katıldım.
Duruşmayı izleyicilerin arasında Oyuncu Tarık AKAN, Ressam Bedri BAYKAM ve Gazeteci-yazar Ümit ZİLELİ’de vardı.

Öte yandan, ikinci Ergenekon davası tutuklu sanığı Mustafa Balbay, duruşmaya ara verildiğinde basın mensuplarına yazılı bir açıklama gönderdi. Balbay açıklamasında Adalet Bakanlığı'nın "Balbay'ın tek kişilik hücrede kalmasının kendi isteğiyle gerçekleştiği ve Cumhuriyet Gazetesi'ne bombalı saldırı sanıklarıyla aynı hücreye konulmak istendiği iddialarının yalan olduğu" açıklamasına cevap verdi. Balbay, Adalet Bakanlığı'nın açıklamasının gerçekleri yansıtmadığını öne sürdü. Silivri’ye ikinci gidişim. Duruşmalardaki izlenimlerime gelince: Mahkeme heyetinin sorularına ve bu sorulara verilen cevaplara bakıldığında sadece sanık diye tutuklu bulunanların çoğu suçsuz yere yattıklarını görmekteyiz. Bu benim görüşüm ama Oyuncu Tarık AKAN ile Gazeteci-yazar Ümit ZİLELİ’nin görüşü de aynı. Bu gidişle Silivri’den tahliye kararı zor çıkar düşüncesindeyim. İnşallah yanılırımda tahliye olurlar ve özgürlüklerine kavuşurlar.

Duruşmaya öğlen ara verildiğinde çatırda bulunan insanları ziyaret ettim. Alan Sorumlusu Hıdır HOKKA yaptığı açıklamada:“ Özel görevli mahkemeler kaldırılsın eyleminin 66.günündeyiz. Tuncay Balbay, Mehmet Haberal ve generaller nöbet olmaktan çıktı, nöbet vatan nöbetine dönüştü. 14.Kasımda çatırlar çatır yararına verilen kahvaltıya 250 kişi katıldı. Destekler; ADD, Yeni Parti, CHP, İşçi Partisi ve duyarlı vatandaşlar sayesinde bizler burada nöbet tutuyoruz ve tutmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Latif Aydemir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-18
Bu haber 1744 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 107
  Toplam: 5552335
   Online :

  61 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama