Çaycuma’dan Erciş’e İkinci Kez Yardım

KESK Çaycuma Bileşenleri, depremin en büyük yıkıma ve hasara yol açtığı Erciş'e ikinci kez yardım gönderdi. KESK’ten yapılan açıklamada gönderilen yardımların Erciş'teki TMMOB Temsilciliği’ne kargoyla ulaştığı belirtildi.

Van ve Erciş’te meydana gelen depremin hemen ardından KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından bir kamyonet dolusu battaniye, yorgan, çocuk giysi ve ayakkabıları, çocuk bezi, çocuk maması, biberon, oyuncak, bay-bayan kışlık giysisi, kuru gıda ve kırtasiyen oluşan ihtiyaç maddesi temin edilmişti. Yardım malzemeleri, Zonguldak ve ilçelerinden temin edilen ihtiyaç maddeleriyle birlikte TMMOB Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu, KESK Zonguldak Şubeleri ve Halkların Demokratik Kongresi Zonguldak Meclisi tarafından tutulan kamyonlarla Erciş'teki depremzedelere gönderilmiş ve Erciş TMMOB Temsilciliği tarafından da depremzedelere ulaştırılmıştı.

KESK Çaycuma Bileşenleri, Erciş'te acil olarak kuru gıdaya ihtiyaç olduğunun kendilerine bildirilmesi üzerine ikinci kez yardım gönderme kararı aldı. Kısa bir sürede temin edilen çeşitli kuru gıda maddeleri kargoyla önce Bitlis Adilcevaz Öğretmenevi’ne oradan da Erciş'teki TMMOB Temsilciliği’ne ulaştı.

KESK adına açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, Çaycuma’dan Erciş’e ikinci kez kardeşlik elinin uzandığını belirterek, “Duyarlılık göstererek dayanışma içinde olan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyoruz. Van ve Erciş’teki depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sunmaya devam edeceğiz. En son yaşanan 5,6’lık depremle mağdur olan Van’daki depremzedeler için yardım göndermek için çalışma başlattık.” dedi.

Kaynak:Eğitim Sen Temsilciliği

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-18
Bu haber 1487 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 80
  Toplam: 5551551
   Online :

  36 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama