Gökçebey Hacımusa H.R.S.İ Okulu Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimini Gerçekleştirdi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri Yönergesi doğrultusunda Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin İlköğretim Okulu’nda Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.
         Okul Meclisinin gerçekleştirdiği seçimde Esra Akkayaoğlu, Seval Özsaraç, Esat Karaermiş, Gizem Saraç ve Cansel Saraç Okul Öğrenci Temsilcisi adayı olmuşlardır. Adaylar Tanıtım amacıyla hazırladıkları afiş ve ilânları, okul seçim kurullarınca gösterilen yerlere astılar. Okul Öğrenci Meclisi gerçekleştirdiği seçim işlemi sonucunda en çok oyu Cansel SARAÇ alarak Başkan seçildi. Seçim sonuçlarına itiraz olmayınca Okul Öğrenci Meclisi sonuçları okul panosunda ilan edildi.
         Okul Müdürü Servet BÜYÜKKOL .“Yapılan bu çalışma ile okulumuz öğrencilerine Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere  seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Kaynak:tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-04
Bu haber 2148 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 486
  Toplam: 5606503
   Online :

  58 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

seval özsaraç 2011-12-08 :

haberi çok beğendim burada aday olduğum için sevindim


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama