Gökçebey Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Kasım Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra başladı. Daha sonra teklif ve önergelerin gündeme alınması oylanıp Gündeme alındı Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.
Gündemin Üçüncü maddesi olan 2012 mali yılına ait bütçe ile 2012 mali yılına ait gelir tarife cetvellerinin görüşülmesine başlandı 2012 bütçesi bütçe komisyonuna havale edildi ve Bütçe görüşmeleri için 16 Kasımda tekrar toplantı yapılma kararı alındı.

Gündemin diğer maddesi olan İmar komisyonu raporu okunmasına geçildi. Görüşmeler yapıldıktan sonra komisyon raporu oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Gökçebey ilçe merkezine doğal gaz başvurusu oylandı oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra Belediye meclis üyesi Sadi Uyar tarafından verilen Sınır uyuşmazlığı ve Şehit Ahmet Karademir Caddesi hakkındaki tekliflerin görüşülmesine geçildi. Sadi Uyar’ın Birinci teklifi şöyle”  18 Aralık 1984 tarihli 18609 Sayılı resmi gazetede 64/8815 kararla yayınlanan " Zonguldak ili'nin Devrek İlçasine bağlı Gökçebey Bucağı'nda bulunan ve ekli Krokide sınırları belirtilen alanların, Gökçebey Belediyesi kontrolünde imar düzenine Tabi kılınabilmesi maksadıyla, 17.12.1974 tarihli ve 7/9163 sayılı Kararname şümulünden   (Kapsamından)  çıkarılması"   ile başlayan sınır çizgilerimiz. 1984–1989 yıllarında Gökçebey Belediye başkalığı yapan (merhum) Kamil Karademir döneminde,  İlçe başvurusu yapmak için Kaypaklar köyü Çaydeğirmeni mevki muhtarı, Karabaşlı Köyü Muhtarı, Örmeci köyü muhtarı, Çorak Köyü Muhtarı tarafından verilen olur kararları neticesi sonucu merkez sınırlarımız genişlemiş ve 1990 tarihinde 3644 sayılı kanunla Devrek ilçesinden ayrılarak idari     yapıda ilçe olmuştur. İdari yapıdan çizilen sınırlar üç yıl sonra 1993 yılında Kemerler Köyü ve Kaypaklar köyünün birleşmesi sonucu Çaydeğirmeni Belediye Başkanlığı'nın kurulması için yapılan girişimler sonucu ilçemize bağlı bir köy olan Kaypaklar köyünün referandum sonucu ayrılması ile ilçe sınırlarımızın tam anlamıyla belirsizliği başlamıştır. Aradan geçen 18 yıla rağmen ilçemiz ile Çaydeğirmeni beldesi arasındaki sınırımız tam olarak belirlenmemiştir. Bilindiği gibi hala eski sınır çizgileri geçerli olmaktadır dereler, arklar, ırmaklar gibi. İlçemiz ile Çaydeğirmeni beldesi arasında bulunan sarıkaş mevkiinde sınır belirsizliği bulunmakta olup sınırların dere, tepe, yol gibi belirli ve sabit noktalardan geçirmek esas olduğuna göre sarıkaş mevkiinde de böyle bir nokta bulunmamaktadır. Gökçebey İlçesinin doğal sınırlarını belirlemek için 5393 sayılı Belediye kanunun 7. maddesine göre sınır uyuşmazlığına gidilmesi ve konunun Belediye Meclisinde görüşülerek bir sonuca bağlanmasını arz ve teklif ediyorum.” Teklif mecliste görüşülüp fen işlerine havale edildi.

Uyar’ın diğer teklifi de şöyle “Gökçebey ilçesi nüfusuna kayıtlı Ahmet Karademir 1994 yılında şehit olmuştu. Gökçebey Belediyesi Domuz ormanı mevkiindeki caddeyi Şehit Ahmet Karademir olarak değiştirmiştir. Şehidimizin adı bu caddeye uygun olmayıp bu cadde boş ve harap vaziyettedir. Şehidimiz Ahmet Karademir adını bu caddeden alınıp şehitlerimizi her zaman anımsayacağımız bir caddeye “Şehit Ahmet Karademir” adını verilmesini Konunun Belediye meclisinde görüşülüp bir karar bağlanmasını arz ve teklif ediyorum “ dedi teklif meclis üyeleri tarafından görüşüldü ve Şehit Ahmet Karademir caddesinin adı başka bir caddeye verilmesi kararı alındı.
Daha sonra, Kasım ayı Belediye Meclis Üyesi toplantısı sona erdi
 
Kaynak:tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-03
Bu haber 1541 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 812
  Toplam: 5613375
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

teo67 2011-11-11 :

orda neden oturuyorsunuz çaydegirmeni beledıyesının acılısı var gıtsenıze.hem baskana ters siniz..birde hep merak ederım neden istafa edip baskanı dusurmüyorsunuz...


Ilyas usluoglu 2011-11-03 :

Cukur köyü nün durumu acaba hangi belediye meclisi toplantisinda ele alinacak. Bu durum böyle sürüncemede olmaya devam ederse bizlerde acaba Çaydegirmeni belediyesi sinirlarina katilmak icin müracat mi etsek acaba? Otobüs terminali ni de yaparlar zaten cay bahcesi ve dinlenme alanini da yapiyorlar ey Gökcebey belediyesi aklini basina al?


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama