Köktürk’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı mesajında şöyle dedi"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. Yılını içten kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi ve Cumhuriyete kanat gererek bugünlere gelmesini saylayanları saygıyla anıyorum…

Kurtuluş Savaşımız, emperyalistlere karşı büyük zorluklarla ve fedakârlıklarla kazanılmış, destansı bir savaştır.  Kurtuluş Savaşımız emperyalist devletlerin tarihte ilk yenilgisidir!Bu anlamda esir uluslara ışık olmuştur.
Bağımsızlık Savaşı sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti,Gazi Mustafa Kemal Önderliğinde; sağlıktan eğitime,  tarımdan sanayiye, giyim kuşamdan, ölçü, saat, takvime kadar yaşamın birçok alanına uzanan büyük devrimler gerçekleştirmiş,az zamanda uygar uluslararasında yerini almıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin temeline laik devlet yapısını yerleştirerek, toplumsal gelişimin önünde engel olan ve topluma bir kâbus gibi çöken bağnazlığa ve cehalete, dinin siyasete alet edilmesine son vermek istemiştir.
Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yıldönümünde ülkemiz, çok büyük iç ve dış sorunlarla karşı karşıya kalmıştır.  Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı saldırılar yoğunlaşmıştır, son olarak Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde 24 vatan evladı hainler tarafından şehit edilmiştir. Bölücü örgüt yaptığı baskı ve katliamlarla, bölge halkının büyük bir bölümünü sindirmiştir.
Dışarıda; emperyalist devletler tarafından Arap ülkelerinde başlatılan yapay baharlarla haritalar yeniden çizilmeye başlanmıştır. Ne yazık ki; dünyayı yeniden biçimlendiren bu olaylar karşısında; ülkemizi yöneten AKP iktidarı elle tutulur bir dış politika belirleyememektedir. Ortadoğu’da oynanan oyunun altında, su ve petrol kavgaları vardır. Arap ülkelerinin yeni yönetimleri emperyalist güçlerle işbirliği yapabilecek iktidarlardan oluşturulmaktadır. AKP özellikle Libya ve Suriye’deki olaylarda ulusal çıkarlarımızı ve çizgilerimizi sarsan tavırlar sergilemektedir.Malatya / Kürecik’e yerleştirilecek olan füze kalkanının konulma gerekçesi halkımıza açık olarak anlatılamamaktadır…
Bütün bu olaylar ve sorunlar can sıkıcıdır. Ancak, şunu kararlılıkla ve inançla söylüyoruz ki; bunca olumsuzluğa rağmen; cumhuriyetimiz ve devrimlerimiz yaşayacaktır.Halkımız ülkemizin bağımsızlığına, ulusal birliğimize, çağdaş demokrasimize, hukukun üstünlüğüne sonsuza kadar sahip çıkacaktır.   Laik ve demokratik Cumhuriyetimiz; Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda, hiçbir engel tanımayarak onurlu bir şekilde sonsuza kadar yaşayacaktır.
Tüm bu duygularla, bütün ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını coşku ve kararlılıkla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak:tefen67
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-10-28
Bu haber 1424 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 296
  Toplam: 5616086
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama