Köktürk'ten, Candan'a Kınama!

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın Çaycuma'da yaptığı konuşmadaki "İkinci Cumhuriyet" tanımlamasını eleştirerek, "Cumhuriyetin kurucu felsefesini ve kazanımlarını yok etmeye sayın Candan'ın ve temsil ettiği misyonun gücü yetmez" dedi.

CHP Milletvekili Köktürk, AKP Milletvekili Candan’ın “2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti ikinci bir cumhuriyete dönüşecek. Bazıları buna İkinci Osmanlı diyor.” Sözleri üzerine açıklama yaparak Candan’ı kınadı.
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk yaptığı açıklamada şunları ifade etti;
AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın Çaycuma Kadın Kolları yaptığı konuşmada 2023 yılında değişim olacağı sinyalini vererek “2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti ikinci bir cumhuriyete dönüşecek. Bazıları buna İkinci Osmanlı diyor.” Şeklinde Zonguldak yerel basınına yansıyan açıklamaları Sayın Candan’ın ve temsil ettiği anlayışın ulusumuzu hangi noktaya taşımak istediğinin açık göstergesidir.
Bu açıklamayı ve anlayışı şiddetle kınıyoruz.
Yıkılan, yok olan bir devletin külleri üzerinden “Ya bağımsızlık, ya ölüm” kararlılığıyla ve olağanüstü bir çabayla Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulan, çağdaş saygın uluslar nezdinde yerini en kısa zamanda alan, ümmetçilikten ulusçuluğa, kulluktan yurttaşlığa geçişi en güzel biçimde gerçekleştiren, laik devlet – demokratik devlet – Sosyal devlet – Hukuk devleti ve üniter devlet ilkeleri temelinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti’miz, kuruluş felsefesi ve kuruluş hedeflerinden hiçbir şekilde ödün vermeden yoluna devam edecektir.
Cumhuriyetimizin kuruluş hedeflerini ve kazanımlarını “İkinci Cumhuriyet”“İkinci Osmanlıcılık” gibi söylem ve nitelendirmelerle ortadan kaldırmaya ve sulandırmaya çalışanlar hak ettikleri yanıtı layık oldukları biçimiyle alacaklardır. 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-10-13
Bu haber 1581 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 707
  Toplam: 5613270
   Online :

  109 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama