Zafere Doğru Bisikletçileri Filyos'a Uğradı

11 Eylül’de İstanbul Saraç önünden start alan ve Artvin Hopa’da bitecek olan Zafere Doğru Engelsiz Bisiklet grubu Zonguldak etabından sonra Filyos’a uğradı.
Bisikletçi grubunda iki işitme bir zihinsel engelli bir profesyonel bisikletçi ile bir sosyolog ile iki aktivist yer almakta.
Aynı zamanda yol boyunca yolculuklarını belgesel yapacak olan grupta profesyonel bisikletçi Cengiz Yargıç belgeselin yönetmenliğini de yapmakta.
Zonguldak’ın şirin beldesi Filyos’a uğradıkları için çok mutlu olduklarını belirten proje direktörü Tufan Cengiz ''İstanbul’dan Artvin’e giden yolculuğumuzun bu gün Filyos aşamasındayız. Filyos şu ana kadar gezdiğimiz bölgelerden gerçekten çok farklı ve özel bir büyüye sahip. Tarihi ve doğal güzelliklerin iç içe olduğu burada şu ana denk görmediklerimizi gördük ve hissetmediklerimizi hissettik.Zafere Doğru Engelsiz Bisiklet Grubu olarak bizleri Filyos’ta misafir eden Filyos Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Arslan Özkan'a , Genel Sekreteri Serter Kumbas’a,Basın sorumlusu Samet Kardaşlar’a,Başkanın Yerindeki Mehmet Sancı’ya,Tuna Giyimdeki Recep Beye ve ayrıca da desteklerinden ötürü Filyos Belediyesi Başkanı Ömer Ünal’a sonsuz teşekkür ederiz.Önümüzdeki zamanlarda proje grubumuz ile birlikte muhakkak Filyos’ta bir proje oluşturmak isteriz''.dedi.
Günağarmadan Filyos’tan çıkacaksın yola adım atacaksın amacına her kenarlı adımda gün daha aydınlanacak engel tanımadan ve bir adım daha atarak yolun daha aydınlık olacak. Sevgilerimizle...

Kaynak:Filyos.org

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-09-17
Bu haber 1745 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1319
  Toplam: 5611438
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama