Gökçebey Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Eylül Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra başladı. Daha sonra teklif ve önergelerin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.

Daha sonra Gündeme alınan Dört adet Teklifin görüşülmesine geçildi
Birinci teklif olan kadro ihdasları hakkındaki 12 Eylül 2010 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Belediye Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğinin görüşülmesine geçildi Yönetmeliğe göre Gökçebey Belediyesi İlçe merkezi ve sanayi niteliklerinden taşımasından dolayı D5 Gurubuna yükselmesi ile birlikte Nüfusu 10 000 –14 999 olan yerler statüsünde Hizmet verecek norm kadro oluşturacak. Kadro ihdasları görüşülmesinden sonra oylamaya geçildi.

İkinci teklif olan Belediye sosyal tesisi Camlı Köşk işletmeciliğinin Bütçe dışında olması için İçişleri Bakanlığı onayı alınması oylandı ve  oy birliği ile kabul edildi.
Muzaffer Uslu, Metin Uslu, İsa Karabiçici, İhsan Karabiçici ve Satılmış Karademir’e ait olan İmar tadilatına hakkındaki üçüncü önerge teklifi oylanarak İmar komisyonuna havale edildi.

Maclis üyesi Sadi Uyar tarafından verilen Belediye meclisinin Fahri Hemşehrilik payesi ve Beratı vermesi teklifinin görüşülmesine geçildi uyar,  teklifinde şunları ifade etti  “19 Temmuz 2008’de hizmete açılan Gökçebey İlçe Hastanesi’nin Başhekimi Uzman Dr. Fatih Akça, 12 Mart 2010 tarihinde zorunlu hizmet kurası ile ilçemize gelmiş ve 13 Eylül 2010 tarihinde başhekim olmuştur. Hala bu görevinde çalışmakta olan Akça, ilçemiz hastanesinde çok değerli çalışmalara imza atmış; gerek hastalara yaklaşımı ve gerekse samimiyeti ile ilçe halkının derin sevgi ve saygısını kazanmıştır.  Fatih Akça’nın ilçe hastanemizdeki bazı icraatları aşağıda sıralanmıştır.
1:  Ultrasonografi cihazının konulması.
2: Hasta başı monitörlerin getirilmesi.
3:RVG (Diş Röntgeni dijital) Diş hekimliği cihazının konulması.
4:Sterilizatör alınması.
5:Yataklı servisin aktif hale getirilmesi.
6:Evde bakım hizmetlerinin kurulması.
Yukarıda açıklanan sebeplerden ötürü, Gökçebey İlçe Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Fatih Akça’ya “Fahrî Hemşehrilik Payesi ve Beratı” verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek bir sonuca bağlanmasını arz ve teklif ediyorum” dedi
Teklif hakkında konuşan Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan,  İlçe hastenemizin başhekimi olan Fatih Akça ilçe hastanesinin bir adım ileriye gitmesinin katkıları var diyerek teklif  hakkında görüşmeleri bir sonraki toplantıya bıraktı.
 
Daha sonra Meclis üyesi Sadi Uyar’ın 04.05.2011 tarihinde verdiği Asbestli su boruların değiştirilmesi için verdiği teklif hakkında açıklama yapan Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan Asbestli su borularının Zarasız olduğunu söyleyerek şu anda gündemimizde su borularının değiştirilmesi yok dedi.
Daha sonra, Eylül ayı Belediye Meclis Üyesi toplantısı sona erdi

Kaynak:Tefen67
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-09-09
Bu haber 1826 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1288
  Toplam: 5611407
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Şevket 2011-09-10 :

Sadi abi Belediyenin işletmeye açtığı yer için bakanlık onayından bahsetmissin farzet bakanlık onay vermedi o zaman ne olacak orası kapanacakmı biz akşamları dondurma ,kola. .cayı nerden yiyip iceceğiz


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama