Dereköseler Köyü’nde İftar ve Dernek Açılışı

Çaycuma Dereköseler Köyü’nde geleneksel olarak her düzenlenen toplu iftar yemeğinin ardından köyde yeni kurulun Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleştirildi.
İftar yemeği ve açılışa, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Çaycuma Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Şen, AK Parti ve CHP’li genel meclisi üyeleri, daire ve okul müdürlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Dereköseler Köyü Muhtarı Cemil Kanoğlu Ramazan ayında kaynaşmanın önemine vurgu yaparak; “İftarımıza kendi vatandaşlarımızın yanında yanı sıra çevre köylerden katılanlar oldu. Birlik, beraberlik ve kaynaşmanın güzel bir örneğini yaşadık” dedi.
Köyde kurulan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’ni hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Naim Eren; “ Köyümüzün gençlerini başta eğitim olmak üzere birçok konuda bilinçlendirmek amacı ile kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz derneğimize maddi ve manevi destek bekliyoruz. Köyümüzde yaptığımız sohbetlerde kalite bir eğimin olmadığı düşüncesine vararak böyle resmi bir dernek kurmaya karar verdik. Derneğe gönül veren ve üye olanlar ile iftarımıza katılanlara teşekkür ediyorum” şekilinde konuştu.
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise Dereköseler Köyü’nün her zaman yanında olduklarını söyleyerek; “ Ramazan ayında böyle bir dernekte birlik ve beraberliği pekiştirmek çok anlamlı oldu. Rekabetin artık bilim ve teknoloji ile yapıldığı günümüzde eğitime yapılan yatırım en anlamlı ve kutsalıdır. Bu bakımdan sizleri kutluyorum. Üzerimize ne düşüyorsa yapamaya hazırız. Çünkü Dereköseler Köyü her şeyi hak ediyor. Sonuna kadar yanlarındayız” şeklinde konuştu.
Kaynak: CUMA

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-23
Bu haber 1957 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 263
  Toplam: 5611984
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama