Zonguldak’ın Yeni Valisi Erol Ayyıldız

Zonguldak Valisi Erdal Ata Gaziantep Valiliği'ne, Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Erol Ayyıldız Zonguldak Valiliği'ne getirildi.
    İçişleri Bakanlığı'nın yazısına istinaden Bakanlar Kurulu tarafından imzalanan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Zonguldak Valisi Erdal Ata Gaziantep Valiliği'ne, Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Erol Ayyıldız Zonguldak Valiliği'ne getirildi. Denizli Valisi Yavuz Erkmen merkeze alındı. Eski Devrek Kaymakamı, Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan Çankırı Valiliği'ne atandı.

Erol Ayyıldız Kimdir?
    1966 yılında Giresun ili Piraziz ilçesinde doğdu. İlkokulun ilk üç sınıfını Piraziz’de, kalanını ve ortaöğretimimi İstanbul’da yüksek öğrenimi ise 1983-1987 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fak., Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. 1989 yılında Maliyet Memuru olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine, Ordu ili kaymakam adayı olarak başladı. Ordu ili Ulubey ilçesinde Kaymakamlık yaptı. Ordu ilinde üç yıl kaldıktan sonra, Kahramanmaraş ili Ekinözü ilçesi, Nevşehir ili Kozaklı ilçesi Kaymakamlıklarında bulundu. Daha sonra Bitlis vali yardımcısı olarak dört yıl görev yaptı. Oradan da Çayeli ilçesine Kaymakam olarak atandı. 1.Derece Kadrolu Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı daha sonrada Genel müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
  
Kaynak: Bölge haber

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-18
Bu haber 2561 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 157
  Toplam: 5615947
   Online :

  28 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

hüseyin poyraz 2011-08-22 :

yeni valimiz sn.erol AYYILDIZ,a zonguldak,a hoşgeldiniz der görevinde başarılar dilerim saygılarımla selamlar.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama