Gökçebey’de 500 yıllık anıt ağaç yetkililerden ilgi bekliyor

Gökçebey’li gazeteci Latif Aydemir kendi kişisel sitesinde yaptığı haberde Gökçebey’de 500 yıllık anıt ağaç yetkililerden ilgi bekliyor diye yazdı

 Aydemir’in haberi şöyle;
” Gökçebey Veyisoğlu Köyü Hacıoğlu mahallesinde bulunan ve 500 yaşında bir meşe ağacı,Köy sakinlerinden bir vatandaşın yoğun çabaları sonucunda “ANIT AĞAÇ” olarak tescil edildi. Ancak bundan sonra resmi makamlara diğer işlerler için başvurulmasına rağmen şimdiye kadar hiçbir işlem yapılmadığı dikkat çekiyor!

Oysa “ANIT MEŞE AĞAÇ ”nın bulunduğu alanın düzenlenmesi, ağacın kırılan dalları ile oluşan derin yaralarının bakımının yapılması ve tabelasının yapılması gerekiyordu.
Böyle bir,”ANIT AĞAC’IN” İlçemize kazandıracağı çok önemli değerler var. İlçe olarak tarihi, doğal ve kültürel varlıklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Doğal varlığımız olan tescilli anıt meşe ağacı tam 500 yaşında. Sadece bu ağaç için ilçemize gelebilecekleri bir düşünün. Gökçebey adının doğal varlıklar literatürüne gireceğini düşünmek heyecan verici.
Gökçebey Kaymakamı Halit Benek’in“ANIT AĞAC'IN” korunmasındaki istekli girişimleri mutlaka başarıya ulaşacaktır.
Kaymakam Benek’in bu konuda duyarlı olacağını, ağacın bulunduğu alanın cevre düzenlemesini yapacağını, tabelasını yaptırarak Zonguldak-Ankara karayolunda bulunan Şahin tepesindeki mevkie yönlendirici tabelalarının diktireceğine inanıyoruz.”
Kaynak:Latif Aydemir
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-16
Bu haber 1897 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 243
  Toplam: 5616033
   Online :

  70 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

irfan PURTAŞ 2011-08-17 :

Latif bey oraya iki çaput bağlayıp,dilek tutarken bir resim çektirip haber yapsaydın bak nasıl ilgi olurdu. Yoksa daha çok beklersin...


orhan türkyılmaz 2011-08-17 :

gökçebeyde resmi makamlar ve yetkililer han gi değerlerle ilgilenmişlerki bu 500 yaşındaki anıt meşe ağacı ile ilgilensinler latif bey.köy muhtarı elinden geleni yapmıştır ama her şey resmi makamlarda tıkanıp kalıyor.ilçe mülki amirinin uğraşacağı öyle çok sorun varki gökçebeyde hangisine el atsın.gün gelir bütün sorunlar biter.hem ağacın dibinde fazla durma çarpılırsın latif bey.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama