Kaymakam Benek Ev Ziyaretleri Yapıyor

              Gökçebey Kaymakamı Halit Benek, İlçe halkı ile tanışıp bütünleşmek ve devlet olarak halkın yaşamlarını yerinde görüp yanlarında olduklarını göstermek amacıyla Temmuz ayı içerisinde başladığı ev ziyaretleri kapsamında  her gün ilçe halkını mahalle muhtarları ile beraber ev ev ziyaret ediyor. ilçe halkı ile tanışmanın yanında yaşantılarını ve sorunlarını yerinde görüp ihtiyaç sahibi vatandaşlara da ulaşıp, vatandaşların sorunlarını yerinde görüp problemlerini dinliyor.
                Kaymakam Benek yaptığı açıklamada; bu tür ziyaretlerin vatandaşların mevcut hayat standartlarını yakından görmek, onlarla birebir ilgilenmek, gerekli desteği sağlamak ve yakın ilgi göstermenin büyük önem arz ettiğini ifade ederek bu itibarla bundan sonrada hız kesmeden vatandaşlara bu tarz ziyaretlerde bulunarak onların çaylarını içip, sorunlarını gidermek ve onları mutlu etmek için her türlü maddi ve manevi imkânları sağlayacaklarını söyledi.
              Benek, Kamu görevi sadece masa başında yürütülmemeli. Gerektiği zamanlarda halkın içine kadar inmeliyiz. Bizler devletin temsilcileri olarak her zaman mağdurun ve mazlumun yanında yer almalı, kimsesizlerin, yetimlerin ve yardıma ihtiyacı olanların takipçisi ve yardımcısı olmalıyız bizler halkımıza devletimizin şefkatini ve güler yüzünü göstermek için bu tür ev ziyaretlerini devamlı bir şekilde yapacaklarını ifade etti.

Kaynak:tefen67


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-04
Bu haber 1800 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1195
  Toplam: 5611314
   Online :

  26 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Mehmet Yılmaz 2016-06-28 :

Haberi yeni okudum.Aklıma 5 yıl önce birebir şahit olduğum durum geldi.Kaymakamın odasına bir konuyu konuşmak için girdiğimizde beyefendi telefonda hangi köyün muhtarıydı bilmiyorum ama telefonda muhtarla konuşup ziyaret edeceği evin özenle seçilmesini ve hijyenik olmasını tekrar tekrar tembih ettiğini kulaklarımla duydum.Ve maalesef ziyaret hiç de haberde geçtiği gibi dert dinlemek vatandaşla birlikte olmak için planlanmış değildi bana göre.Niyetini Allah bilir ama muhtarla konuşmasındaki ses tonu kibirli ve de samimiyetten uzaktı.Doğrusunu Allah bilir.


hüseyin poyraz 2011-08-22 :

sn.kaymakamımız halkkı ziyaret etmeniz onlarla kaynaşmaızı kutluyorum. birde yıllardır yapılamayan yenı mah.danacıoğlu ve abbasoğlu.nun yol durumunu görüp yapılması için çözüm getirilirse memnun oluruz. saygılarımla selamlar


polat 2011-08-15 :

beyler malesef biz bizim için gayret gösterenlere sahip çıkmıyoruz son haberlerden sonra kaymakam beyde heyecan kalmadığını gördüm azmini bir kenara bırakmış bir an önce bu ilçeden gideyim der gibi bakıyordu bu gün


ümit AYDEMİR 2011-08-05 :

Çok yerinde bir uygulama. Halit Beyin bir şeyler yapma azmini ortaya koyuyor. Başarılı olmasını dilerim.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama