Ajans Press sosyal medya’yı takipte!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde 81 ili kapsayacak şekilde şube ve temsilcilikler açan Ajans Press, sektöründe yarattığı farklılıklara bir yenisini daha ekleyerek Sosyal Medya’yı da takibe başladı.
Ajans Press Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu Temsilcisi Erhan Altıparmak yaptığı açıklamada: “Sosyal Medya’nın öneminin hızla artması üzerine, Temmuz 2011 itibariyle Twitter, Facebook, Friendfeed, Youtube, Google Buzz gibi sosyal paylaşım ağlarında çıkan yazı ve görüşleri eşzamanlı takip ederek, Sosyal Medya Takibi’ni hayata geçiren medya takibinin öncü ve lider şirketi Ajans Press, şirket ve markaların tüketici eğilimlerini takip ederek müşterilerine uygun stratejiler geliştirmelerine katkıda bulunuyor” dedi.

SOSYAL MEDYA’YA HAKİMİYET İLETİŞİM STRATEJİLERİNE YÖN VERİYOR
Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan ise, “Sosyal Medya’nın önemi artık herkes tarafından kabul ediliyor. Çünkü burada çıkan bir görüş çok kısa zamanda binlerce insan tarafından paylaşılabilir hale geliyor. Olumsuz bir konu olunca da etkisi doğal olarak katlanarak büyüyor. Paydaşlarımıza sunduğumuz Sosyal Medya Takibi, olası kriz yönetimini başarılı bir şekilde önlemeleri ve markalarının itibarı ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunları anında önlemelerine fayda sağlıyor. Sosyal Medya Takibi’yle paydaşlarımız, markaları hakkında yazılan olumlu veya olumsuz yorumları, haberleri, tartışılan konuları ve paylaşımları anlık olarak takip edebiliyor; ürünlerini, rakiplerini, sektördeki yenilikleri görüp kendi marka ve ürünleri hakkında algı, görüş ve yorumları gözlemleyebiliyorlar.” dedi.
Sosyal Medya üzerindeki iletişimin hızı ve değiştirici etkisinin önemini vurgulayan Özkan, haberdar olma ve karar verme prosedüründeki gecikmelerin olası krizlere sebebiyet verebileceğini ve Sosyal Medya’ya hakimiyetin iletişim stratejilerine yön veren ve marka itibarını yükseltebilen bir fırsat olduğunu dile getirdi.
Özkan, Sosyal Medya Takip programını Ajans Press bünyesinde, tamamı Türk yazılım mühendislerinin hayata geçirdiğini ilave etti.

Kaynak:tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-07-21
Bu haber 1870 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 144
  Toplam: 5551615
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama