Avrupa Zonguldakspor liglere hazır

Almanya’da kurulan Avrupa Zonguldakspor, görkemli bir kuruluş turnuvası organize etti ve yeşil sahalara hazır olduğu görüntüsü verdi
Geçtiğimiz aylarda resmen kuruluş aşamasını tamamlayan Avrupa Zonguldakspor, Oer Erkenscwick kentinde bulunan Spielvereinigung Erkenschwick 1916  e. V tesislerindeki çim sahada  gerçekleştirilen görkemli kuruluş turnuvası ile hem sezona "merhaba" dedi hem de sporseverlerin karşısına çıktı.  Renkli görüntülere sahne olan turnuvada Bönen Karma takımı kupanın sahibi olurken, Zonguldakspor ikinci oldu. İlginin büyük olduğu kuruluş turnuvasında 7 futbol takımı mücadele etti. Günün erken saatlerinde başlayan kuruluş turnuvasında ses sanatçıları Aydın Çimen, Cevdet Yıldız ve Sezai Çağdaş sahne alırken, turnuva sonucunda özel komisyon tarafından seçilen 5 futbolcu da Türkiye'deki Zonguldakspor'un Antalya kampına katılmaya hak kazandılar. Şenlik havasında gerçekleşen turnuvanın sonucunda Bönen karma takımı kupanın sahibi olurken, ikinciliği Zonguldakspor, üçüncülüğü de Lünen Karma takımı elde etti.

Başkan destek istedi
Turnuvada konuşma yapan Avrupa Zonguldakspor Kulübü Başkanı Metiner Çeribaş, Avrupa'daki tüm Zonguldaklıları kulübe destek olmaya davet etti. Çeribaş, göçün ellinci yılında kurulan kulübün hedefinin uzun soluklu bir kulüp olması temennisinde bulundu. Çeribaş, "Bizler bu yola çıktığımızda sadece üç kişiydik. Başkan yardımcım Erkan Akkaya, gazeteci arkadaşım Mustafa Tığlı ve ben. Üç yıldır mücadelesini verdiğim bu çalışmayı bugün yaşama geçirdik. Almanya'ya işçi ailesi olarak gelen bir neslin evlatları olarak, burada yine madenle özdeşleşmiş Erkenscwick kentinde kurduğumuz bu spor kulübü ile bir ilke imza attık. Bu spor kulübü, hem Alman hem de Türk futbolcuna değerli sporcular kazandırma hedefindedir. Bugün dünyanın önde gelen futbolcularından biri olan değerli hemşehrimiz Mesut Özil gibi başarılı futbolcular yetiştirmek için bu yola baş koyduk. Herhangi bir kurumun veya derneğin etkisi altında kalmadan bağımsız ve gücünü sadece Zonguldaklılardan alan kulübümüz, her ne kadar da amatör ligde mücadele etse de, kurumsal hedefleri olan bir kulüptür" dedi.
Örnek futbolcular yetiştirmeyi hedeflediklerini bildiren Çeribaş, "Kulübümüzde yetişecek olan futbolcular, disiplini ve ahlakı ile örnek teşkil edeceklerdir. Kulübümüzün hedefleri arasında tesisleşme bulunmaktadır. Kulüp olarak çıtamızı her zaman yüksek tutuyoruz. Avrupa'da oldukça fazla sayıda Zonguldaklı yaşamaktadır. Bizler yüreği Zonguldak sevgisi ile dolu bu insanları spor sayesinde bir çatı altında toplamayı hedefliyoruz. Zonguldakspor efsanesini Avrupa'da yaşatacağız. Yüreğinde Zonguldak sevdası olan hemşehrilerimizi kulübümüze destek olmaya davet ediyoruz" diye konuştu. Turnuvanın hazırlanmasında büyük destekleri olan Türk Dernekler Birliği (TUDEB) Başkanı Bahrİ Akalın, Avrupa Zonguldakspor Kulübü yöneticilerinin zor ve sorumluluk isteyen bir yola baş koyduklarını ve bölgede yeni bir heyecanın başlangıcında öncü olduklarını belirtti. Akalın, "Avrupa Zonguldakspor Kulübü yöneticileri, göçün ellinci yılında önemli bir çalışmaya imza atmış bulunuyorlar. Özellikler gençlerimizin ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan kurtulması, topluma uyum sağlamaları açısından önem arz eden bu projeye destek olunması şart" dedi. Akalın, TUDEB olarak bu tür projelere her zaman destek olacaklarını söyledi. Turnuva sonrası kupayı Türkiye'den misafir olarak gelen Zonguldak Merkez Mahallesi Muhtarı Mustafa Akkaya birinciye, TUDEB Başkanı Akalın ikinciye, Zonguldakspor Kulübü Başkanı Metiner Çeribaş ve başkan yardımcısı Erkan Akkaya'da üçüncüye kupalarını takdim ettiler. Turnuva sonunda özel olarak yaptırılan ve Zonguldakspor'un logolu pasta da, kulüp yararına açık arttırma ile satıldı. Turnuva yöresel köşek ekibinin sergilediği sahne şovu ile sona erdi.
Haber: Mustafa Tığlı
OER- ERKENSCWİCK


Zonguldaksporlu futbolcular, yönetim kurulu ve teknik kadro

Turnuvanın şampiyon takımı olan Bönen karması adına kupayı Süleyman Tuzcuoğlu aldı.

İkincilik kupası ev sahibi takım olan Zonguldakspor'un oldu.

Zonguldaklı ses sanatçıları turnuvaya destek oldular. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-07-17
Bu haber 2486 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 204
  Toplam: 5611925
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

karaelmas kalemi 2011-07-17 :

Zonguldak'a gönül veren bu değerli insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Almanyada kurulan bu takım inşallah çok başarılı bir takım olur. inşallah Alman ve Türkiye 1.liglerinin en başarılı iki takımı olurlar. Allah emeği geçenlere selamet versin


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama