Belediye Başkanı Saim Aydemir Ölümünün 4. Yılında Özlemle Anıldı

1946 yılında Gökçebey’de doğan Saim Aydemir, 25 Yıl serbest ticaretle uğraştı. Belediye Meclis Üyeliği, Siyasi Parti Belde Başkanlığı, Gökçebey Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1989 yılında yapılan seçimlerde Anavatan Partisinden belediye başkanı seçildi. 1999 yılına kadar, 10 yıl, belediye başkanlığı yaptı. 1989 yılı Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Bozkurt, Durmuş Ala, Sabahattin Etcibaşı, İsa Yılmaz, Hakkı Çakır, Muammer Bicici’ dir. 1994 yılındaki Belediye Meclis Üyeleri Ömer Başoğlu, Durmuş Ala, Sadettin Etcibaşı, Zekirya kılınçarslan, Nail Arat’ tır.
Saim Aydemir, Belediye Başkanı Kamil Karademir zamanında beldenin İlçe olma başvurusunu devam ettirerek tamamladı. Sağlık ocağının Çamlık mevkiinden çarşı içine alınmasını sağladı. Alt yapı hizmetlerine hız verdi. Beton asfalt yollar sökülerek taş parke yapıldı. Sel tehlikesi için çarşı içine” Kutu Kanal” yaptı. Üçburgu köyünü belediye hudutlarına dâhil etti. İtfaiye binasının yanındaki Belediye Garajı’nı tamamladı. Terminal binası için Demiryolları’ ndan yer kiraladı ve terminal binasının yapımını bitirdi. Park ve bahçe yapımına önem verdi; çocuk parkları yaptı. Dağ suyunu mahallere kadar ulaştırdı. Hizmet döneminde meydana gelen sel felaketinde bozulan alt yapı ve yolların yapımını bitirdi. 1999 yılında yapılan seçimlerde görevini devretti. 29.06.2007 tarihinde vefat
etti.
RESİM GALERİ TIKLAYINIZ............
.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-28
Bu haber 3088 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1289
  Toplam: 5611408
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

İSMAİL KAZLI 2012-04-18 :

sevgili başkanımın ruhu şad mekanı cennet olsun


karaelmas kalemi 2011-06-29 :

bu haberi okuyan sn. zeki kılınçaslan hiç utanmaz mı ki? akşam başını yastığa koyduğunda hiç vicdan muhasebesi yapmaz mı ki? Allahtan korkmaz mı kuldan da utanmaz mı bu başkan?


ümit 2011-06-29 :

Sadi abi, hazırladığın slayt ve yazdığın yazı için sana teşekkür ederim. Senin gibi bir adamın oğlu olmaktan her zaman gurur duydum. Bana bu gururu her zaman ve her yerde yaşattığın için senin hakkını ödeyemem. Seni çok özledim, bir gün hep birlikte yeniden buluşmak dileğiyle, mekanın cennet olsun babacığım.


Burçin Mumin GENÇ 2011-06-29 :

Toprağın bol mekanın cennet olsun enişteciğim!


ahmet 2011-06-28 :

Şuan Gökçebeyde Ne varsa sayın SAİM AYDEMİR sayesinde var resimlerde gördüğümüz herşey bugün hala var SAİM AYDEMİRDE OLMASAYDI VAH BEİM GÖKÇEBEYİMN VAH... ALLAH RAHMET EYLESİN...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama