Malkoç; Sizlerin Sorunlarını Çözmeye Talibiz

CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Songül Malkoç’un milletvekili adayı gibi çalışması partili ve partisiz bir çok vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Malkoç yaptığı seçim çalışmalarında CHP politikalarını, CHP Zonguldak Milletvekili adayı Sayın Mehmet Haberal’ı ve AK Parti döneminde Devrek belediyesinde gelişen ve yaşanan olaylar hakkında bilgi veriyor.
“Halkımızın çözülmemiş yığınla sorun varken bunları konuşmak yerine ucuz polemiklerle kendi yetersizliklerinin üstünü örtmeye çalışmaktadırlar” diyen CHP Zonguldak Milletvekili Aday adayı Songül Malkoç konuşmasına şöyle devam etti.
“Türkiye Cumhuriyeti için en kritik günlerden biri olarak gördüğümüz 12 Haziran genel seçimlerine çok az bir zaman kala, 9 yıllık iktidarını kendilerinin ve yandaşlarının menfaatleri uğruna kullanan, AKP bugün de Türk siyasi tarihinde görülmemiş şekilde ki hırçınlık ve oyunlarla bu süreci geçirmektedir.

Halkımızın çözülmemiş yığınla sorun varken bunları konuşmak yerine ucuz polemiklerle kendi yetersizliklerinin üstünü örtmeye çalışmaktadırlar. Ülke genelinde süregelen bu tutarsızlık ve günü kurtarma çabaları maalesef yerelde de aynı şekilde devam etmektedir. İlçemiz siyasi anlamda tarihinde yaşamadığı kadar büyük bir idari boşluk içinde olup tabiri yerindeyse sahipsiz bırakılmıştır.
Yaklaşık iki yıl boyunca görev yaptığım belediye meclis üyeliğimde verdiğimiz her kararda kişi ya da parti ayrımı gözetmeksizin Devrek’in menfaatlerini ön planda tutma gayreti içerisinde olduk. Bunun en büyük örneğini de Sayın Cemil Ulupınar’ın yaptıracağı okulun arazisinin tahsisi konusunda gösterdik. Bugün bu gösterdiğimiz hassasiyetin, çeşitli karar mekanizmalarında AKP’liler ve diğerleri şeklinde bir ayrımcılığa dönüşmesi bizleri derinden üzmektedir.
Yarım kalan projeler ve çok yavaş bir şekilde ilerleyen ve bugün düzensizliğin hakim olduğu eski terminal alanı kafalarda soru işaretleri bırakmaktadır. Ülke genelindeki sanal proje alışkanlığı yerelde de devam etmektedir. Yaklaşık üç yıldır yılan hikayesine dönen hastane temelini beklerken, seçim vaadi gibi açıklanan hastane ihalesi haberi bu konuda ki inandırıcılığını kaybetmiştir. Karşıyaka’ya yapılacak olan sağlık ocağı hakikaten hayal olmuştur ve gerçek olma ihtimalide yoktur.
Daha çok siyasi gelecek için kullanılan belediye bütçesi, tüm Devrek’in sorumlu olduğu bir borç batağına dönüşmüştür. Meydanlarda ‘AKP’yi sevmeyen beni de sevmesin’ diye haykıranların bugün ‘Devrek ve Zonguldak kendi özçocuğuna sahip çıkacaktır’ sözüde çoktan anlamına yitirmiştir.
Bugün ülke genelinde ve yerelde bir çok çözüm ve projelerle CHP olarak iktidara talibiz.Bunlardan bir tanesi de Prof. Dr. Mehmet Haberal Hocamızın hastane projesidir.Buradan iddia ediyorum ki 3 yılda sözüm ona anca ihalesi açılan devlet imkanıyla yapılacak devlet hastanesinden çok daha kapasitelisi Sayın Hocamız tarafından çok daha önce hizmete açılacaktır.
Bütün bunların sonucunda sizlerden tek isteğimiz 12 Haziran seçimlerinde bizlere, halkın iktidarına yani Cumhuriyet Halk Patisine çıkmanızdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve saygılar sunuyoruz”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-05
Bu haber 1487 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 288
  Toplam: 5613788
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama