Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Çaycuma-Devrek ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulları’nın mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Çaycuma Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreni başta ZKÜ Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, öğretim üyeleri ve mezun olan öğrencilerin yürüyüşü ile başladı. Mezuniyet törenine TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, eşi Saime Toptan, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma Kaymakamı Sinan İnaltekin, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Gökçebey Kaymakamı Halit Benek, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılıçarslan, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Çanakçılar Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Çanakçı ve protokol üyelerinin yanı sıra öğrenci velileri katıldı.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ziya Eyvaz’ın diplomasını ablası aldı. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda hayatını kaybeden Eyvaz’ın acısı tazelenince törene katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.
Kurban Bayramı’nda memleketine izne gittiğinde motosiklet ile trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Çaycuma Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ziya Eyvaz da törende unutulmadı. Arkadaşları Eyvaz’ın “Hayattan mezun olabilirsin ama kalbimizden asla seni unutmayacağız” yazılı pankart ile tören alanında yerini aldı.
ZKÜ Çaycuma-Devrek, Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulları’nın mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Okul birinci ikinci ve üçüncülerine ödüllerinin verildiği törende, yaşamını yitiren Ziya Eyvaz’ın cübbesi ablasına giydirildi. Yanındakilerin yardımı ile platforma gelen annesi de güçlükle ayakta durabildi.
TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan ve CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün yanı sıra Rektör Mahmut Özer ve diğer protokol üyeleri öğrencilere belgelerini verdi. Diplomalarını alan öğrenciler 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya attı.
Haber Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-03
Bu haber 2733 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 576
  Toplam: 5552047
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama