Gökçebey Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Haziran Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Haziran ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 11.00 de Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.
Toplantıya “KENTGES” Bütünleşik Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı İlçe Kentlilik Bilincini Oluşturma Kurulu gereğince,  Öğrenci Meclis Başkanı Gökçebey İlköğretim Okulu öğrencisi Nurdan Odabaş, Divan Kurulu Üyesi Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Aşkın İrem Kiraz, Divan Üyesi Gökçebey Çok Programlı Lisesi öğrencisi Cemal Kılınç, Gökçebey İlköğretim Okulu okul meclis üyeleri Levent Öztürk ve Muhammet Toprak; Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Yardımcısı Hasan Tülübaş, Gökçebey İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Sezer, Gökçebey ÇPL Müdür Yardımcısı Mesut Güllü ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmeni Hakan İletir katıldılar.
Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra başladı. Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan Toplantıya katılan öğrencilere belediye meclisi ve üyelerinin görevlerini anlatan bir konuşma yaptı. Daha sonra teklif ve önergelerin gündeme alınması oylandı.
Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra Belediye iş sendikasına olan borç faizinin ödenmesi hakkında görüşmelere geçildi. mali işler müdürü Nuri Karademir tarafından meclis üyelerine borç faizinin ödenmesi hakkında bilgiler verdi. Borç faizin ödenmesi ile ilgili yetki oylandı oybirliği ile kabul edildi.
 Gündemin Beşinci maddesi olan belediyenin vergi borçlarının yapılandırılması ve İller bankasında vergi borçları için kredi kullanılması ile ilgili görüşmelere geçildi. Vergi borçları için iller bankasından kredi alınmasına ve belediyenin borçlanmasına meclis üyesi Sadi Uyar karşı çıkarak,  bu alınan kredi Gökçebey belediyesinin yedi yıl yatırım yapmasını engelleyecektir İller bankasının statüsü değişti eskiden belediyenin alt yapıları için hizmet vermekte idi şimdi bir finans merkezli Banka olarak hizmet vermekte ileride Gökçebey belediyesinin elini kolunu bağlar dedi. Daha sonra Kredi alınması için oylamaya geçildi meclis üyesi Sadi Uyar’ın red oyu 8 meclis üyesinin evet oyu ile oy çokluğunla kabul edildi.
Gündemin Altıncı maddesi olan Fen işleri tarafından Kamil Özdemir, Tacettin Burcalı, Mehmet Acar, tarafında verilen imar değişikliği hakkında dilekçeler tekrar görüşülmek incelemek üzere Fen işlerine havale edildi.
Belediye Meclis üyesi Sadi Uyar Mayıs ayı meclis toplantısında verdiği teklifleri hakkında Görüşmeler yapılmasını istedi Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan  teklifler hakkında görüşmeleri bir sonraki toplantıya bıraktı.
Daha sonra, Haziran ayı Belediye Meclis Üyesi toplantısı sona erdi.
Tefen67


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-02
Bu haber 2320 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 231
  Toplam: 5611952
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama