CHP İktidarında Esnafımızı Ayağa Kaldıracağız

CHP Zonguldak milletvekili CHP Parti meclis üyesi Ali İhsan Köktürk seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gündüz Küçük sanayi sitesi esnaflarını ziyaret ederek, tek tek sohbet eden Köktürk, 2002 – 2010 yılları arasında Zonguldak’ ta 10.000 esnafın kepenk kapattığını, Zonguldak’taki toplam esnaf sayısının 19 – 20 bin civarında olduğu göz önünde tutulduğunda bunun çok büyük bir rakam olduğunu, Zonguldak’ ta esnafın ayakta duramadığını, AKP iktidarının tıpkı emeklilerimiz, emekçilerimiz gibi esnafı da bitirdiğini anlattı.

Köktürk kepenk kapatmayan esnafın da her an kepenk kapatma noktasında olduğunu, 2010 yılı itibarı ile esnafın Bağkur’a 70 milyon TL borçlandığını ve AKP döneminde esnafın sosyal güvenlik ödemelerini yapamaz hale geldiğini sözlerine ekledi.
Esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altının çizen Köktürk, CHP iktidarında esnafın vergi oranlarının düşürüleceğini, esnafa ödediği vergi ve sigorta primi miktarında faizsiz kredi kullandırılacağını, esnafa kullandırılan kredi miktarının çeşitlendirilerek beş katına çıkarılacağını, hipermarketler yasa tasarısının yasalaştırılacağını, BAĞKUR prim borcu olanların mutlaka sağlık hizmetlerinden yararlandırılacağını ve CHP iktidarında esnafımızın da ayağa kaldırılacağını sözlerine ekledi.
Akşam köy çalışmalarına devam eden Köktürk Kerimler köyü ve çevre köylerinde büyük kalabalıklarla ve coşkuyla karşılandı. Köydeki hanımlarında Köktürk’ ü dinlemek üzere evlerinin önüne inmesi nedeniyle Köktürk hanımlarla da sohbet ederek Aile Sigortasıyla hanımlara daha huzurlu bir yaşam vaat etti.
Haber Kaynak: CUMA 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-01
Bu haber 1621 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 256
  Toplam: 5611977
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama