İlhami Yılmaz ; Maden İşçileri İle Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı Gelik İşletme Müdürlüğü’nde maden işçileri ile buluştu.
  MHP Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, TTK Gelik İşletmesi’nde maden işçileri ile buluşurken, maden işçileri İlhami Yılmaz’a büyük ilgi gösterdi. Maden işçileri ile tek tek tokalaşan Yılmaz, maden işçileri ile sohbet ederek 12 Haziranda yapılacak seçimlerde destek istedi. Maden işçilerinin zor bir işi yaptığını belirten Yılmaz, maden işçilerine kazasız belasız işler temennisinde bulundu. TTK’nın stratejik kurumlar arasında olduğunu kaydeden Yılmaz, stratejik yerleri muhafaza etmesinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin stratejik kurumlarına karşı bakışı önce ‘ülkem’ anlayışıyla değerlendirir. Bu ülke anlayışının içine Türkiye’de yarın nelerle karşılaşacağımız belli olmaz. Onun içinde olumsuzluklara karşı hazır vaziyette beklemek mecburiyetindesiniz. Dünyada her gün yeni bir şeylerin olduğu ortamda Türkiye bunlara karşı hazırlıklı olmak zorunda. Onun için TTK stratejik önemi olan bir kurumumuzdur. O nedenle de TTK’nın bazılarının afaki söylediği ‘Şu kadar zarar ediyor, bu zararı giderilmesi için özelleştirilmesi lazım’ gibi sözlere biz itibar etmiyoruz. TTK en son kömür alınana kadar devletin olarak kalmalı, kamu kurumu olarak işletilmesine devam edilmeli, Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın ve Ereğli Demir Çelik Fabrikası’nın esas maddesi kömür burada vardır. Buradaki kömür ileride stratejik durumda harp gibi durumda bu müesseselerin yürümesiyle silah fabrikasına dönmesi mevzu bahistir. Bazıları böyle şeyler söylendiği zaman ‘İthal ederiz’ gibi sözler söyleniyor. Olmaz. Sana savaş açan ülke bu noktada sıkıntıya düşen ülke sana kömürü vermez ki, kömür alacağına silah alırsın işini görürsün. Kendi yağında kavrulmasını bileceksin. Stratejik önemi taşıyan yerleri muhafaza etmesini bileceksin” dedi.
  AK Parti 3. sıra milletvekili adayı Özcan Ulupınar’ın kendisi için söylediği “Burada evi yok” sözünün hatırlatılması üzerine Yılmaz, onları muhatap almadığını kaydetti. Kendisinin kişilerle değil, fikirlerle uğraştığını belirten İlhami Yılmaz, “Muhatap almıyorum onları. Ben işime bakarım. Onlar kendi yaptıklarına, yapamadıklarına baksınlar. TTK’nın Zonguldak’ın bu hale gelişinde bu zihniyetin neler getirdiği belli. Ben kişilerle değil, fikirlerle uğraşırım. Bir fikirleri varsa hepsi birlikte karşıma çıksınlar” diye konuştu.
  Yılmaz, daha sonra Gelik esnafını gezerek 12 Haziranda yapılacak olan seçimlerde destek istedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-01
Bu haber 1972 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 632
  Toplam: 5550383
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama