Köktürk; İntibak Yasası'nı AKP Ret Etti

Köktürk; “CHP tarafından Meclise sunulan İntibak Yasası AKP tarafından ret edilmişti. CHP iktidarıyla bu yasayı mecliste çıkaracağız.”dedi
CHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Ali İhsan Köktürk, Çaycuma’da köy gezilerine devam ediyor. Çaycuma’nın Çömlekçi ve Derecikören köylerinde kalabalık tarafından yoğun sevgi ve desteğiyle karşılanan Köktürk; “Bizlere gösterdiğiniz bu ilgi ve desteğe teşekkür ediyorum. Bu ilgi ve destekle Zonguldak’ta ve Türkiye’de birinci parti olacağımıza inancım tamdır.”dedi.

İntibak Yasası konusunda açıklamalar yapan Köktürk; “Zonguldak emeğin başkentiyken e3meklinin başkenti haline geldi. Zonguldak’ı ayağa kaldırmak istiyorsak önce emekliyi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Bu nedenle geçtiğimiz dönem parlamentoda o dönem Grup Başkanvekilimiz olan Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu’nun katkılarıyla emeklilerimizin maaş adaletsizliğini ortadan giderecek bir yasa teklifi hazırladık ve TBMM gündemine sunduk. Bu yasayı sunduğumuzda Hazineden sorumlu Devlet Bakanı sayın Mehmet Şimşek; ‘Sayın Köktürk ve CHP’liler emeklilerimizin gerçek durumunu bilmiyor, Türkiye’deki emeklilerimiz Avrupa ve Dünya ortalamalarının üzerinde maaş alıyor’ dedi. AKP’nin bu demeci o günkü gazetelerde de yayınlandı. İsteyen internetten ‘Mehmet Şimşek, emekli ve bu söylemi’ yazılarak aratıldığında karşınıza bu demeç çıkacaktır.
Sayın Başbakan’ın bazen hafıza yanılsaması olduğu gibi sanırım Mehmet Şimşek’te de bir yurttaşlık yanılsaması oluyor. Sayın Şimşek biliyorsunuz aynı zamanda bir İngiliz vatandaşı, yani çifte vatandaş. Dolayısıyla Sayın Şimşek’in Türkiye’deki emeklilerle İngiltere’deki emeklileri karıştırdığını düşünüyorum. Bu demeci verirken hangi ülkenin bakanı olduğunu unuttuğunu düşünüyorum. Ama bunları hatırlatmak bizim görevimiz.
Sonuç olarak bu İntibak Yasa Tasarısı TBMM’de AKP oylarıyla ret edildi. Biz yine bunun peşini bırakmadık, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı görüşülürken yine bir önerge sunduk. Bu yasaya emeklilerimizin maaş adaletsizliğini giderecek madde eklenmesini istedik. Bu önerimiz de AKP tarafından ret edildi. Yani AKP’liler ve Başbakan emeklilerimizin gayet rahat yaşadığını, hayatlarından memnun olduklarını ve hatta geçinebilmelerinin dışında üç yıldızlı, dört yıldızlı tatil köylerinde tatil yaptıklarını düşünüyorlar. Bu nedenle bütçeden emekliye verecek para yok diyorlar. Bunu emeklilerimizin taktirlerine sunuyorum.”dedi.
Haber Kaynak: "CUMA "


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-31
Bu haber 1472 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 504
  Toplam: 5550255
   Online :

  29 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama