İlhami Yılmaz'a Her Gittiği Yerde Büyük İlgi Gösteriliyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, seçim çalışmalarını hızla sürdürüyor. İlhami Yılmaz, her gittiği yerde vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor.

  MHP Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, seçim çalışmalarına Rat Mahallesi ve Kilimli beldesinde devam etti. Her gittiği yerde vatandaşlar tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Yılmaz, vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinliyor. Rat Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşarak toplantı yapan Yılmaz, ülkenin geldiği nokta, Zonguldak sorunları ve projelerden bahsetti. İşsizlere ve yoksullar için yapılacak olan projeleri anlatan Yılmaz, yılda 700 bin işsize iş sağlanacağını kaydetti. Muhtaç ailelerden an ez bir kişinin işe yerleştirileceğini kaydeden Yılmaz, işsizlik ödeneği süresinin uzatılacağını ve miktarının yükseltileceğini kaydetti. Yoksulluk sınırı altında kalan ailelere Hilal Kart verileceğini belirten Yılmaz, “Hilal Kart bir harcama kartı olup çevredeki esnafı da kalkındıracak. Sosyal yardım miktarı asgari yaşam düzeyine göre olacak. Yoksulların genel sağlık sigortası primleri devletçe ödenecek” dedi.

  İşçiler, memurlar ve sözleşmeliler içinde projeler olduğunu kaydeden Yılmaz, 2011 itibariyle net asgari ücretin 825 TL olacağını söyledi. Asgari ücretten vergi alınmayacağını belirten Yılmaz, “Kamuda çalışanların denge tazminatı arttırılacak. Çalışanların ücretlerinden asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacak. Ücretlilerin gelir vergisi oranı kademeli olarak yüzde 10’a indirilecek” diye konuştu.
  Şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan KDV ve ÖTV’nin alınmayacağını söyledi. Yılmaz, esnaf ve sanatkarların, emeklilik döneminde faaliyetine devam edenlerinden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisinin tümüyle kaldırılacağını kaydetti. Köy ve mahalle muhtarlarının halen 370 lira olan maaşlarının en az asgari ücret tutarına yükseltileceğini belirten Yılmaz, ihtiyar heyeti üyelerine de ayda 150 lira huzur hakkı ödeneceğini kaydetti. Farklı emekli aylıkları uygulamasının intibak yapılarak mağduriyetlerinin giderileceğini belirten İlhami Yılmaz, emekli aylıklarındaki artışların hayat standardının göz önüne alınarak özel endeksle hesaplanacağını söyledi. Yılmaz, emeklilere her yıl Eylül ayında bir maaş kışa hazırlık yardımı yapılacağını da söyledi. Muhtaç durumdaki annelere, ilköğretime ve ortaöğretime devam eden her çocuk için en az 50 lira eğitime destek ödeneği verileceğini belirten İlhami Yılmaz, kendi işine kuracak olan kadınlara girişimcilik eğitimi ve finansmanının sağlanacağını kaydetti. Yılmaz, kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verileceğini de kaydederek, kadın ve çocuklara karşı işlenen kaçırma, taciz, istismar, cinayet gibi suçlara ağırlaştırılmış cezai müeyyideler getirileceğini söyledi.
  İlhami Yılmaz, Rat Mahallesi’nde yapılan toplantının ardından Kilimli beldesinde MHP Çetelağzı eski Belde Başkanı Serdal Acar ve Tuğçe Acar’ın düğününe katıldı. Düğüne gelen davetlilerle tek tek tokalaşan Yılmaz, kısa süre sohbet etti. Daha sonra gelin ve damadın yanına giden Yılmaz, genç çifti tebrik ederek kutladı. İlhami Yılmaz, gelin ve damada Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ederken, davetliler tarafından büyük alkış aldı.
  Yılmaz, Pazar sabahı da MHP’li eski ve yeni yöneticilerin yanı sıra Ülkücülerle bir araya geldi. Toplantıya; çok sayıda partili ve ülkücü katılırken, eski ve yeni yöneticiler birlik ve beraberlik mesajları verdi. Partililer ve Ülkücülerle tek tek tokalaşan İlhami Yılmaz, sohbet etti. Partililer ve ülkücüler yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına ağırlık vereceklerini söylediler. Yılmaz, “Bizim birlik ve bütünlüğümüzü kimse bozamaz. Bunu da seçimlerde göstereceğiz” dedi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-30
Bu haber 1620 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 162
  Toplam: 5611883
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama