Neriman Posbıyık Gökçebey'de Miting Yaptı

Ereğli ve Alaplı’da aralıksız çalışan CHP Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık ile Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Devrek’ten sonra Gökçebey mitingine de ilgi yoğundu.Posbıyıklar Devrek Eğerci ve Özbağı beldelerinde de ilgiyle karşılandılar.
Gökçebey’de bin kişiye hitap eden Neriman Posbıyık ve Halil Posbıyık, yaptıkları konuşmalarda CHP iktidarı ile herşeyin daha iyi olacağını belirterek sandıkta Ak Parti Milletvekillerinden tutulmayan sözlerin hesabını sormalarını istediler.CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık yaptığı konuşmasında coşkulu karşılama için alanı dolduran vatandaşlara teşekkür etti.
“EMEĞİN BAŞKENTİ EMEKLİLER KENTİ OLDU”
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık da 12 Haziran Genel Seçimleri’nin önemine işaret etti. Ülkenin karanlıkta olduğunu ve sosyal yaşamın hiçbir alanında insanların yüzünün gülmediğini ifade eden Posbıyık, bu karanlık tablodan kurtulmak amacıyla Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun birbirinden önemli projeler hazırladığını kaydetti ve bu projelerin hayata geçmesiyle Türkiye’nin refaha ve mutluluğa erişeceğini söyledi. Posbıyık konuşmasında; “Ülke genelinde yaşanan olumsuz tablodan Zonguldak, Karadeniz Ereğli ve Bayat da fazlasıyla payını aldı. Emeklilerimiz zar zor geçinebiliyorlar. TTK’nın durumu ortada. Daha 2006 yılında hizmete giren ancak aradan sadece birkaç yıl geçtikten sonra kapanma noktasına gelen tersanelerden 7 bin işçi atıldı. Erdemir yok pahasına satılırken, bu satıştan elde edilen parayla Zonguldak ve Ereğli’ye bir tek çivi bile çakılmadı. Eskinin emekçi kenti olan ve Emeğin Başkenti olarak bilinen Zonguldak emeklilerin ve fakirlerin başkenti oldu. Buna dur demenin zamanı gelmiştir. Ben de sadece Zonguldak’ın değil tüm Batı Karadeniz Bölgesi’nin tek kadın milletvekili adayı olarak sizlerden destek istiyorum. Milletvekili seçildiğim takdirde, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve tüm ekibimle birlikte, Zonguldak ve Karadeniz Ereğli için gereken her mücadeleyi yapmazsam, işlerinden atılan işçilerimiz, taşeronlaşma adı altında inim inim inletilen yurttaşlarımız ve emeklilerimiz için gereken eylemleri yapmazsam namerdim…”, dedi.
“TEK CÜCUT OLMALIYIZ”
Konuşmasının başında, Zonguldak insanları olarak tek vücut olmamız gerektiğini belirten Başkan Posbıyık; şu görüşleri sundu: “ 17 senden beri insanları uyarmaya çalışıyorum. Gençlerimiz işsizlikten kırılıyor; iş bulabilenler başka şehirlerde çalışıyor. Başka şehirlere boğaz tokluğuna çalışmaya gidiyorlar. Çocuklarımıza kendi yöremizde iş veremiyoruz. Bunun nedenlerini düşünmenizi istiyorum. Bunda hepimizin kabahati var. Zamanında hep kendimizi düşündük, bizden sonra gelecek gençlere nasıl bir ortam yaratmamız lazım, diye düşünmedik. Takım tutar gibi parti tuttuk. Partinin önemli olmadığını, bölgemizi bilen, içimizden birini seçmek için hiçbir gayret sarf etmediniz. Şimdi de gençlerimiz işsiz ve çoğu da kahvehanelerde. Çocuklarınıza iş verebiliyor musunuz? Ben siyasetçiyim, ben de veremiyorum. Şu takım tutar gibi parti tutma işini bırakın. Daha beter günler geliyor. Gençlerimizin düştüğü bu duruma çok üzülüyorum ve bunun için de durmadan gece-gündüz çalışıyorum. 17 seneden beri anlattıklarımı tekrarlıyorum…”
“TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMUNU GÖRMEYEN GÖZLER KÖR OLSUN !”
Bu seçim herhangi bir partinin meselesi değil. Ya var olacağız, ya yok olacağız. Referandumda dediklerim hep çıktı. Halil Posbıyık yalan söylemez. Çok kötü bir ortama doğru gidiyoruz. Yoksulların sayısı arttı; emekliler geçinemiyorlar. Emekliler için intibak yasasını getireceğiz, diyor Kılıçdaroğlu. Lütfen bu seslere kulak verin. Bir de bizim için taşeronluğa son verecekler, taşeronda bile çalışamayacak işçiler diyorlar. Yahu biz taşeron işçilerini kadrolu işçi yapacağız, diyoruz. Zaten o insanlar altı yüz liraya köle gibi çalıştırıyorlar. Bunu görmeyen gözler kör olsun…”
40 YILDIR AYNI ADAMA OY VERİLİR Mİ!” “
Bu seçimlerde köy halkına da büyük görevler düştüğünü kaydeden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kimsenin seçim yardımlarına aldanmaması gerektiğini, birkaç metreküp parke ile birkaç metrelik su borusuna kimsenin oylarını satmaması gerektiğini söyledi. Halkı sömürüldüğünü iddia eden Posbıyık sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Dinden, imandan, Allah’tan bahsedip bizleri yanlış yönlere götürüyorlar. Ben kendim için bir şey istemiyorum. Allah rızası için bize yetki verin. Adaylarımıza yetki verin. Ben hemşehrilerimi anlamıyorum. Bir insana kırk yıldır oy veriyorsunuz. O insan bir tuğla mı koydu, Kaptaş’a bir çivi mi çaktı? Bülent Arınç da meclis başkanlığı yaptı, Manisa’da işsiz yok. Köksal Toptan ne yaptı? Diğerleri bölgelerinin takımlarını süper lige çıkardı. Köksal Toptan Zonguldakspor’la ilgilenmedi amatör kümeye düştü. Ben size daha ne diyeyim anlatayım. Bunun hesabını gelecek nesiller bizden soracak. Oy satılır mı birkaç parkeye. Yahu oy namustur, oy satılır mı? Gençleri işe sokmak ve geleceği kurtarmak için masaya yumruğu vurmak lazım, yürekli olmak lazım. Cesur siyasetçiler lazım bize. Eğer Neriman Posbıyık’ı milletvekili yaparsanız, bu Zonguldak’ın altını üstüne getirmezsem namerdim. Tersanelerin önünde işçilerimiz için eylem yapmazsam, yine namerdim. Korkak, ürkek ve pısırık milletvekillerini seçtiğinizi için bütün bunlar başımıza geliyor. Yürekli politikaları seçeceksiniz. Bundan başka da şansımız yok.”


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-28
Bu haber 1997 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 224
  Toplam: 5613724
   Online :

  49 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama