Avrupa Zonguldakspor’un ilk adımı atıldı

Zonguldakspor Kulübü’ün yeniden yapılandırma sürecinde, yurt dışındaki Zonguldaklılar tarafından büyük ilgi gördü.  Bu anlamda merkezi Almanya’da olacak, Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün ilk temelleri atıldı. Kulübün kuruluşu ile ilgili ilk adım, Zonguldaklı işadamları Metiner Çeribaş, Erkan Akkaya, Sedat Cura, Şenol Öztürk, Avukat Yener Görür, Mithat Sağıroğlu, gazeteci Mustafa Tığlı ve yaklaşık 100 kişi tarafından atıldı. Avrupa Zonguldakspor adını taşıyacak olan kulüp, resmi kuruluşunu tamamlamak amacıyla, Oer-Erkenschwick kentinde bir araya geldiler. Önemli kararların alındığı kuruluş toğlantısında, Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün resmen kurulması ile ilgili tüm resmi prosedür tamamlandı. Başta Almanya olmak üzere, Avrupa’nın diğer şehirlerinde de şubeleri bulunacak kulüp, amatör olarak sezona merhaba diyecek.
Zonguldakspor efsanesi geri dönüyor
Toplantı sonrası açıklama yapan kulüp başkanı Metiner Çeribaş, Zonguldak’ı ve Zonguldakspor’u otomobillerin plakalarını 67 yapmakla olmadığını ifade ederek, Zonguldakspor sevdalısı tüm Avrupalı Zonguldaklıları, Avrupa Zonguldakspor Kulübü’ne destek vermeye çağırdı. Çeribaş, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; ’’ Burada bugün Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nin resmen kurulması için toplanmış bulunuyoruz. Amacımız Zonguldakspor ruhunu Avrupa’da yaşatmaktır. Almanya’da yaşayan her ailenin bir çocuğu burada çeşitli futbol kulüplerinde top koşturmakta. Ne yazıkki bu gençlerimiz ileriye dönük ciddi bir gelişme sağlayamıyorlar. Beş veya üç yılda bir bunlardan değerli bir oyuncu çıkarıyoruz. Alman medyası da bu gençleri öne çıkarmıyor. Bizlerde bu nedenle
kendi spor kulübümüzü kurmaya karar verdik. Almanya’da 250 bin Zonguldaklı var. Bu büyük bir potansiyel. Almanya’daki Zonguldaklılar, Mesut Özil gibi dünya futboluna mal olmuş futbolcu yetişdirdiler. Bizler bunun devamını gelmesini istiyoruz. Avrupa Zonguldakspor’ Kulübü’nü kurarak, bu gençlerin başta Zonguldakspor’a ve Türk futboluna kazandırılması için çaba göstereceğiz. Zonguldakspor’daki yeni yapılanma bizleri de heyacanlandırdı. Yeniden yeşil sahaların efsane takımı olacak olan Zonguldakspor geri dönüyor. Biz bu fırsatı iyi değerlendirerek 4 yıl içerisinde istediğimiz noktaya geleceğimize inanıyorum. Avrupa Zonguldakspor Kulübü, Ruhr Bölgesi’nde önümüzdeki sezon amatör ligden yeşil sahalara merhaba diyecek. Bununla ilgili tüm yasal adımlar atıldı. Özellikle bu anlamda Zonguldakspor’un yeni başkanı M.Salih Demir’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Büyük bir fedekarlık örneği gösterek Zonguldakspor’a çıta atlatacak bir girişim başlattı. Bizlerde bu samimiyetle Almanya’da bu yükselişe destek vereceğiz. Artık Zonguldakspor’un şahlanma zamanı geldi. Avrupa’daki tüm hemşehrilerimizi buoluşuma destek olmaya davet ediyoruz  ’’ dedi. Avrupa Zonguldakspor Kulübü Başkan Yardımcısı Erkan Akkaya’da, Zonguldakspor’daki değişim hareketinin kendilerini heyecanlandırdıklarını belirterek, Zonguldaklılardan destek istedi.
Web sitesi
Kulübün yönetimi ve üyeleri arasında, Zonguldaklı işadamları, hukuçkular, doktorlar ve sanatçılar da yer alıyor. Avrupa Zonguldakspor Kulübü bu süreci hızlandırmak için de bir de www.zonguldakspor.de adlı bir web sitesi açtı.
Haber:Mustafa Tığlı
Oer-Erkenschwick 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-25
Bu haber 2472 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 241
  Toplam: 5616031
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama