Hayaldi Gerçek Oluyor

Ünlü İtalyan astrolog Galilei Galileo, Dünya’nın Güneş’in etrafında döndüğünü iddia ettiği zaman, dönemin bilim otoriteleri bunun ne kadar saçma olduğunu onunla alay edercesine söylemişlerdi. Aynı şekilde; Büyük önder, 20 yüzyılın (bizce) en büyük adamı Mustafa Kemal Atatürk Sivas kongresi’nde “bağımsız, kendi ayakları üzerinde durabilen, dört başı mamur bir devlet” kurulacağını söylediğinde birçok kişi bunun bir hayal olduğunu iddia etmişti. Tarih yaşadıkları dönemlerin dışına çıkıp “uçuk” fikirler söyleyebilen adamların haklılık kanıtlarıyla doludur.
Tefen67 sitemizi takip eden okuyucularımızın hatırlayacağı üzere, Ağustos 2010’da yayınladığımız “Hayalimizde Gökçebey” adıyla bir “ ütopik- hayalperest “ haber metni yayınlamıştık. Kısaca hatırlatacağımız üzere; İlçemizin sahip olduğu ırmak vadisinin, işlemeye çok uygun bir cevher olduğunu, bunun ister sosyal alan ve altyapı ister sanayi kuruluşlar olarak değerlendirileceğini ortaya atmıştık. İlham kaynağı olarak Eskişehir’i örnek almış, mevcut fotoğraflarımızı ( o zamanlar alay konusu olmasına rağmen) hazırlayarak sitemizde sunmuştuk.
Bizim amacımız “ illa ki böyle olmalı; parklar, bahçeler yapılmalı aynısını yapmalıyız!” gibi sığ düşüncelere kapılıp bir kısırdöngü yaşatmak değildi. Bizim amacımız “ mangalda kül bırakmamak “ da değildi. Amacımız , zihinlerde bir kıvılcım çakmaktı İnsanların dikkatini konuya çekmek; manzaraya farklı bir açıdan yaklaşmaktı. Gururla itiraf etmek gerekir ki bu gayeye ulaşıldı; haberimiz, 3000 'in üzerinde okunma sayısına ulaştı. 20’ye yakın yorum aldı. Bu sayılar Gökçebey’in yaklaşık “7000” nüfuslu bir ilçe oluşu ile birlikte değerlendirilirse amacımızın gerçekleşme seviyesi daha açıkça ortaya çıkar.
Bu noktada şunu belirtmek isteriz: Geçtiğimiz günlerde Kaymakamımız Halit Benek başkanlığında belediye başkanlarının, siyasi parti üyelerinin ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda, ilçemize yapılacak yada yapılabilecek yatırımlar, hizmetler konuşuldu, tartışıldı. Kaymakamlık sitesinden verilen bildiride, bu toplantıda görüşülen konulardan birinin bizim ortaya attığımız ve “Hayalimizdeki Gökçebey” adlı haber metnimizde ileri sürdüğümüz projenin olduğunu gördük.
Bu sonuç, en çok “tefen67” olarak bizi onurlandırmıştır. Birkaç ay öncesine kadar , insanlarımızın alay konusu olarak kullandıkları projemiz ilçemizin en önde gelen kurumları tarafından ciddi olarak itibar görmüş ; gerçekleştirilmesi olası yatırımlardan biri olarak kabul edilmiştir. Demek ki hayal etmek , düşünmek ve “ Neden olmasın?” demek elbet bir gün hak ettiği saygıyı görürmüş.
Biz “tefen67” olarak , haklı gururmuzu buradan sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız. Dileriz ki bizim projelerimiz gibi daha nice faydalı projeler ortaya konulur ve hayata geçirilir çünkü dünya üzerindeki her insan , yaşadığı evini dahi olsa güzelleştirmek ister.
tefen67
Ağustos 2010’da yayınladığımız “Hayalimizde Gökçebey” okumak için resmin üzerine tıklayın.....


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-23
Bu haber 2111 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 622
  Toplam: 5552093
   Online :

  101 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Tülay Aktaş- Kocaeli 2011-05-24 :

Yorumunuza içtenlikle katılıyorum.Kaldı ki 20.yy da bu bir hayal değil bir görev olarak algılanmalıdır.Bizler toplum önderlerini bu amaçla seçiyoruz ve çalışmalarını bekliyoruz.


KARAELMAS KALEMİ 2011-05-23 :

önce hayal etmek lazım. atamo parçalamadan önce atomu parçalamak hayallerimizi süslemeli ki biz atomu parçalayabilelim. önce hayal etmek lazım. sonra bu hayali nasıl gerçekleştirebilirim diye düşünmek lazım. düşünmek ve çalışmak lazım. sn. sadi uyarın hayalimizdeki gökçebey projesini de düşünmek hayata geçirmek lazım. başta kaymakamlığımız hemen somut adımlar atmalı bu hayalimizi projelendirmeli ve gereken desteği yurt içi veya yurtdışı...vs. bulmalıdır. bu hayal gökçebeyimizin çılgın projesi olmalıdır. zonguldağın en küçük ilçesi bu projeyle zonguldağın en karizmatik ilçesi olacaktır. bu ve bunun gibi projelere önem verilmeli ciddiyet gösterilmelidir. yetkili merciiler bu konuda hızla adımlar atmalıdır. çukur köyünün düz arazileri sanayi için yeni yüksek okul, fakülte, yurt. spor salonu..vs. gibi yatırımlar için kullanılmalıdır. ben öncelikle bu hayalini bizlerle paylaşan sn. sadi uyara şükranlarımı sunuyorum. bu projenin fotoğraflarını taa o günlerde sitenizden almıştım çünkü bunun bir gün gerçekleşeceğine inanmıştım. şu an en azından gerçekleşmesi için bir adım atan snç kaymakamımıza da çok teşekkür ediyorum saygılarımla...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama