İstanbul'da Zonguldak havası yaşandı

Gurbetteki Zonguldaklılar, İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu piknik şöleninde stres attı
Bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Zonguldaklılar Derneği Piknik Şöleni ile birçok Zonguldaklı güzel bir Pazar günü yaşadı.
Piknik şölenine, DSP İstanbul Milletvekili adayı Hikmet Kabuk, SP İstanbul Milletvekili Adayı Hayri Ayyıldız ile çeşitli ilçe partilerin yöneticileri, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında Zonguldak adı altında faaliyet gösteren Dernek başkanları ile yöneticileri, İş adamları, akademisyenler, Derneğin yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda misafir katılırken, Zonguldak’tan beklenen isimlerin katılmaması dikkat çekti.
Organizasyonu düzenleyen Dernek Başkanı Orhan Bayraklı, düzenledikleri piknik şölenine katılan herkese ve desteklerinden dolayı Formina sahibi İbrahim Ece başta olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkürlerini sundu. Bayraklı, desteklerini esirgemeyen yönetim kurulu ve üyelerine ayrıca teşekkür etti. Birliğin ve beraberliğin pekiştirilmesi için her yıl düzenlenen piknik şöleninin bir yenisini ekleyen Bayraklı, “her yıl büyük organizasyonlar yaparak Zonguldaklıları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız bundan sonrada devam edecektir. Zonguldak için elimizden geleni yapmaya çalışırken bizlere sahip çıkılmasını istiyoruz.” Diye konuştu. İstanbul Zonguldaklılar Derneği Gençlik Kolu Başkanı Yasin Çoraoğlu İle Kadın Kolları Başkanı Cemile Bayraklı yaptıkları konuşmada Derneğe sahip çıkılması yönündeydi.
Şölende Zonguldak yöresine ait yemeklerin tanıtımı yanı sıra yöresel oyunlar katılanlar tarafından ilgiyle izlendi ayrıca çekiliş ve oyunlarda düzenlendi. Zonguldaklı sanatçılardan, Ramazan Aydemir, Fatma Metin, Sezgin Altın ve Ramazan Yağlıses, yöremize ait türküleriyle şarkılarıyla izleyenlere neşeli dakikalar yaşattılar. Neşeli bir Pazar günü geçiren Zonguldaklılar böyle bir organizasyonu gerçekleştiren Dernek Başkanı Orhan Bayraklı’yı ve emeği geçenleri tebrik ettiler.
Derneğin bundan sonraki organizasyonu, Eylül ya da Kasım ayında yapılacak olan İş adamları toplantısı olduğu açıklandı
Derneğin yeni ağası, Hayri Ayyıldız
Açık artırma ile belirlenen dernek ağası geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda heyecanlıydı. Geçen senenin ağası olan Gaziosmanpaşa Demokrat Parti İlçe Başkanı Köksal Toptan’dan devralarak, beş bin lira ile İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin yeni ağası Hayri Ayyıldız seçildi. SP İstanbul Milletvekili adayı olan Ayyıldız aynı zamanda İstanbul’da demir ticareti yapan Çaycumalı bir İş adamı.
Haber: Mustafa Gökdemir 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-16
Bu haber 2769 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1238
  Bugün : 472
  Toplam: 4961124
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

MEHMET PAŞAKAHYAOĞLU 2011-06-01 :

GURBETLERDE OLANLARIMIZA selam gurbetteki dostlara köklere kırlarımızda ki saklı anılardan acımasız acılı yıllardan maden çürüğü emekli bablardan özlem tüter buram buram hala yoğurt üreten analardan bacılardan ekmek mücadelesini evlenebilmeyi düşünen delikanlılardan dizelerimizle duygulara selam selam M.Paşakahyaoğlu emekli öğretmen Çaycuma


KARAELMAS KALEMİ 2011-05-18 :

emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. zonguldaklılık ruhunu istanbulda canlı tutuyorlar. birlik ve bütünlüğümüzü pekiştiriyorlar sağolsunlar


recep karademir 2011-05-17 :

çok güzeldi.düzenleyen emeği geçen herkes teşekkürler.


sukran gokce 2011-05-17 :

iste bız zonguldaklıyızzzzzzzz


yüksel karedemir 2011-05-16 :

sizleren hebinizden ayrı ayrı teprik eder herkez sizin gibi ZONGULDAK'lı kalabilse hebinize ayrı ayrı teşekkürler


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama