MHP Milletvekili Adayı Yılmaz “Bölgesel Kalkınmayı harekete geçirmek lazım”

MHP Zonguldak Milletvekili adayı İlhami Yılmaz Çaycuma basınıyla bir araya geldi.
MHP Zonguldak Milletvekili adayları İlhami Yılmaz ve Oğuz Turhan Çaycuma MHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretinde basın ile tanışmak istediğini belirten MHP 1. Sıra Milletvekili adayı İlhami Yılmaz şunları söyledi: “Bir işin başlangıcı, bir işe başlamak en zor olanıdır. Karabük Yenice yolunda 16 tane tünel açtık. Şimdi bana soruyorlar ki Mithatpaşa tüneli ne olacak. O tünel benim işim. Mithatpaşa tünelinin uzunluğu ne kadar ki. TTK’da çalışan işçilere rica etsem. Şuradaki tünele bir tahkimat yapın geçin desem 6 ayda şimdiye kadar açılmış olurdu. Bu tür şeyler kolay işler. Esas bölgeyi harekete geçirecek projelere başlayabilmek önemli. Yarın milletvekili olur isem siz benim hızıma ulaşamazsınız. Gerekirse benimle birlikte bir yerlere doğru yürümeye hazır olunmalı. Öle lafla değil. O şöyle olacak, bu böyle olacak diyerek hareket edilmemeli. Herkes Ahmet’in, Mehmet’in işiyle geliyor. Ahmetlerin, Mehmetlerin işini çözmek için geliniyor. Daha sonra da Ahmetlerin, Mehmetlerin işini yapmadı oluyor.
Zonguldak’ta 25 bin işsiz var diyorlar. Biraz abartılı bir rakam olabilir. Tam rakamını bilmiyoruz. Diyelim ki %10 işsiz var. 600 bin nüfusta 60 bin kişi olur. %5 olsa 30 bin kişi olur. Şimdi herkesi Devlet Memuru mu yapacağız. Önemli olan bunların istihdamını nasıl sağlayacağız. Bölgesel kalkınma ile olur. Bartınlı da, Karabüklü de, Zonguldaklı da basınıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, siyasileriyle, milletvekilleriyle bir olmalıdır. Filyos denildiği zaman sadece Zonguldak mı akla gelir. Bütün bölgesel kalkınma gereklidir. Şimdiki bulunduğumuz konum itibariyle Bolu ve Düzce’nin de bu bölgesel kalkınmanın içinde yer alması gerekir. Çalışmalarımız ona göre ayarlamamız lazım. Bölgesel Kalkınmayı harekete geçirmek lazım”
Haber : (Erhan ALTIPARMAK)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-03
Bu haber 1784 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 169
  Toplam: 5645625
   Online :

  33 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

bozkurt 2011-05-05 :

ilhami bey ülkücü oldugunuz sevindirici ancak ilçemiz sizi az tanıyor şansınız arkanızda degerli hocamız ismet karcı var sevilen sayılan her zaman mert biri o ilçemizden oy alır sizde inşallah kazanırsınız.hocamız sana sende ona sahip cıkmalısın.allah yolumuzu açık etsin


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama