Çaycuma’da İmza Stantları Açıldı

Tüm sözleşmeli çalışanların kadroya alınması için, KESK Genel Merkezi tarafından ülke genelinde başlatılan ve 10 Mayıs’ta Başbakanlığa gönderilecek olan “GÜVENCELİ İŞ, GÜVENCELİ GELECEK İSTİYORUZ!” balıklı imza metni için KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Çaycuma’da imza stantları açıldı.

İlk olarak İstasyon Mahallesi Tren Garı önü ve Belediye Sineması önünde imza stantları açıldı. İmzalar alınırken Çaycuma ve Zonguldak'ta yapılacak olan 1 Mayıs kutlamalarına da çağrı yapıldı.
Güvencesiz çalışmanın ortadan kaldırılması, 4/B, 4/C, 50/D, 4924 statüsünde çalışan tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, taşeron işçilerinin “ana işveren olan kurum” kadrolarına alınması, insan onuruna yakışır iş ve çalışma şartları için başlatılan kampanya Çaycuma ilçe merkezinin çeşitli noktalarında açılacak stantlarla 9 Mayıs’a kadar sürecek.

Sözleşmeli çalışanların biran önce kadroya alınması için Hükümete çağrı yapan KESK Çaycuma Bileşenleri kampanyayı işyerleri başta olmak üzere Çaycuma genelinde yaygınlaştıracaklarını belirttiler.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-28
Bu haber 1526 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 451
  Toplam: 5645907
   Online :

  218 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama