Çaycuma’da İmza Stantları Açıldı

Tüm sözleşmeli çalışanların kadroya alınması için, KESK Genel Merkezi tarafından ülke genelinde başlatılan ve 10 Mayıs’ta Başbakanlığa gönderilecek olan “GÜVENCELİ İŞ, GÜVENCELİ GELECEK İSTİYORUZ!” balıklı imza metni için KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Çaycuma’da imza stantları açıldı.

İlk olarak İstasyon Mahallesi Tren Garı önü ve Belediye Sineması önünde imza stantları açıldı. İmzalar alınırken Çaycuma ve Zonguldak'ta yapılacak olan 1 Mayıs kutlamalarına da çağrı yapıldı.
Güvencesiz çalışmanın ortadan kaldırılması, 4/B, 4/C, 50/D, 4924 statüsünde çalışan tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, taşeron işçilerinin “ana işveren olan kurum” kadrolarına alınması, insan onuruna yakışır iş ve çalışma şartları için başlatılan kampanya Çaycuma ilçe merkezinin çeşitli noktalarında açılacak stantlarla 9 Mayıs’a kadar sürecek.

Sözleşmeli çalışanların biran önce kadroya alınması için Hükümete çağrı yapan KESK Çaycuma Bileşenleri kampanyayı işyerleri başta olmak üzere Çaycuma genelinde yaygınlaştıracaklarını belirttiler.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-28
Bu haber 1351 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1425
  Bugün : 2211
  Toplam: 4822724
   Online :

  173 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama