Çaycuma’da ‘Beyaz Greve’ Destek Eylemi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) öncülüğünde yapılan grevin ikinci gününde Çaycuma’da eylem yapıldı.
Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) öncülüğünde; 4/B, 4/C, 4924 ve taşeron gibi güvencesiz çalışma biçimlerinin kaldırılması, iş güvencesi, performans sisteminin kaldırılması, gelir güvencesi, can güvencesi, mesleki bağımsızlık, katılım paylarının kaldırılması, herkese eşit, ücretsiz sağlık talepleriyle yapılan grevin ikinci gününde Çaycuma'da eylem yapıldı.
 Çaycuma Devlet Hastanesi Önünde yapılan eylemde, SES Çaycuma Temsilciliği üyeleri ile sağlık çalışanları yaptıkları basın açıklaması ve taşıdıkları dövizlerle taleplerini dile getirdiler. Eylemde sık sık, “Sözleşmeli köle olmayacağız, Sağlık haktır satılamaz, Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları atıldı.
Eylemde konuşan SES Zonguldak Şube Örgütleme Sekreteri Cemil Satılmış, taleplerinin hayata geçirilmesi için kararlılıkla, ısrarla mücadeleye devam edeceklerini belirterek diğer sendikalara birlikte mücadele etme çağrısında bulunarak “İktidarın gölgesine sığınarak sendikacılık yapılmaz. Sendikacılık fiili ve meşru bir süreçtir. Bu süreçte baskıya uğraya bütün sağlık emekçilerinin her aşamada yanında olacağız ve bu baskıyı uygulayan kesimleri dikkatle izleyeceğiz” dedi.
Eyleme Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol ile yönetim kurulu üyeleri Zeki Saim Oral ve Sedat Torlakçık, Eğim Sen üyeleri, BES Çaycuma Temsilcisi Hüsnü Verim, Tüm Bel Sen Çaycuma Temsilcisi Sabri Özalp, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ile yönetim kurulu üyeleri Kıvılcım Kalyoncu, Hikmet Yiğit ve hasta yakınları da destek verdi.
 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-20
Bu haber 1674 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1608
  Bugün : 852
  Toplam: 4709718
   Online :

  49 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Yilmaz DEMİRBAŞ 2011-04-27 :

Mücadelenizi yürekten kutluyor, tüm kalbimle katılıyorum.


Naci GİDEROĞLU 2011-04-20 :

Ne güzel haberler alıyoruz Çaycuma"dan. DİRENİŞ"in Başkaldırışın,Hak aramanın merkezi oldunuz Zonguldak yöresinde Bizler Sizlerle gurur duyuyoruz EYVALLAH


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama