Coşkun: İşadamlarımız memleketlerine yatırım yapsınlar.

Avrupa Birliği (AB) Projesi kapsamında Almanya'ya gelen, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun ve beraberindeki heyet, merkezi Gelsenkirchen kentinde bulunan Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarete, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yılmaz, Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Tabuktekin, ZESOB Müdürü Soner Aksakal, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Çetin, öğretmen Ali Gökdemir, Mustafa Kavak, Sevda Aslantürk, Kemal Turgut ve Nuray Karayavuz katıldı. Dernek lokalinde Zonguldaklılar ile birlikte bir araya gelen heyet, AB Projeleri ve Zonguldak ilindeki son gelişmeler hakkında, dernek üyelerine bilgi verdiler. Samimi bir ortamın gözlendiği toplantıda konuşan Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB ) Başkanı Muharrem Coşkun, Almanya'daki Türk kökenli işadamları ile gurur duyduklarını, Türkiye'nin de artık teknoloji alan değil, satan devlet konumuna geldiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

İŞADAMLARIMIZLA GURUR DUYDUM
Muharrem Coşkun, Almanya'daki Zonguldaklıların hem nüfus, hem de ekonomik olarak ciddi bir konuma geldiklerine de vurgu yaparak, tüm Zonguldaklıları lobicilik konusunda daha etkin davranmaları konusunda uyardı. Coşkun yaptığı konuşmada, '' AB kapsamında eğitimde teknoloji nasıl kullanılır projesi kapsamında burada bulunuyoruz. Daha önceleri de Leonardo da Vinci Projesi kapsamında burada bulunmuştuk. Hannover'deki makine sanayi fuarına katıldık. Oradaki Türk firmalarını görünce çok duygulandım. Burada Dünya makine sanayisinde Türkiye'nin büyük ses getirebileceğini gördük. Buradaki Zonguldaklı işadamı Cilas fabrikası sahibi İrfan Cilas ile birlikte ileride Zonguldak'ta ne gibi yatırımlar yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Biz istiyoruz ki buradaki işadamlarımız ülkelerine yatırım yapsınlar" dedi.

ZONGULDAK'A YATIRIM YAPIN
Dernek başkanı Erol Yukarıbaş da dernek olarak 2005 yılından beri bu tür projelere destek verdiklerini Türkiye'den gelen tüm heyetler ile yakından ilgilendiklerini ve Zonguldak'ın sorunlarına dernek olarak çare aradıklarını belirtti.  Yukarıbaş, ''Dernek yönetimi olarak, heyetle birlikte Hannover'deki makine fuarını gezdik. Oradaki firmaların çoğunluğunun Türk şirketleri olması beni çok mutlu etti. Almanya'daki iş adamlarımız bugün ciddi cirolara ulaştılar. Bulunduğumuz eyalette de, birçok insana istihdam sağlıyorlar. Göçün 50. yılında işçi olarak geldiğimiz bu ülkede, iş veren konumunda olmak büyük bir avantaj. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Buradaki Zonguldaklı iş adamlarımızın memleketlerine yatırım yapmalarını istiyoruz '' şeklinde konuştu.İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yılmaz ise AB Projeleri ve eğitim konularında Zonguldaklılara bilgiler verdi. Yılmaz, Ulusal Ajansı'nın açtığı proje çalışmasında Zonguldak İli'nin 13. olduğunu belirterek, derneklerin eğitim konularında ciddi çalışmalar yapmasını istedi.

   Mustafa Tığlı
GELSENKİRCHEN-

Zonguldaklılar, AB Projeleri hakkında bilgi aldılar.

Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği eski başkanlarından Recep Kahya, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB ) Başkanı Muharrem Coşkun, Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş ve Zonguldak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yılmaz.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-14
Bu haber 1815 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 97
  Toplam: 5671548
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

KARAELMAS KALEMİ 2011-04-14 :

İnşallah Almanyadaki kardeşlerimiz kendileri orada iyi birer konuma gelirler de sanayiciler işçiler memurlar iş adamları ve tüm meslek dalları mensubu olan hemşehrilerimiz lobicilik faaliyetlerini tam manasıyla yerine getirir ve 3 yerine 5 masraf yapıp Zonguldağımıza yatırım yaparlarda ilimizin iktisadi durumunu geliştirirler. Zonguldağımıza şahıs veya zümre olarak okul, spor salonu, hastane, kütüphane, üniversite gibi sosyal tesisleride kazandırmaya çalışırlarsa sıladaki kardeşlerimize çok ama çok müteşekkir oluruz. Almanyada ve Zonguldakta daha başarılı daha güzel günlere ulaşmaları dileğiyle...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama