Malkoç, Zonguldak’ın ilk kadın milletvekili olmaya adayım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili aday adayı Songül Malkoç, 1924 yılında il olan Zonguldak’ın o günden bugüne kadar hiç kadın milletvekili olmadığını belirterek, “Zonguldak’ın ilk kadın milletvekili olmaya adayım”dedi.

    Milletvekilliği için CHP'den aday adayı olan Makine Mühendisi Songül Malkoç, CHP'nin bu dönem çok sayıda proje ürettiğini ve bunlardan kendisini en çok heyecanlandıran projenin 'Aile Sigortası' olduğunu söyledi. Aile sigortasının hayata geçirilmesi için CHP'ye destek çağrısında bulunan Malkoç,"Söyleyecek sözüm ve yanlışları değiştirecek gücümün olduğunu bildiğim için aday adayı oldum. Kadınlarımızı aşağılayan, ikinci sınıf vatandaş olarak gören zihniyete karşı, kadınlarımız adına hesap sormak için geç olmadan siyasete adım attım" dedi.

     25 yıllık siyasi tecrübe ve birikimleriyle, TBMM’de siyaset yapmak istediğini anlatan Songül Malkoç açıklamasında; “Üreticinin, halkın, esnafın, iş dünyasının, özellikle de kadınların sorunlarının çözümüne, bunları birebir yaşayan birisi olarak katkı yapacağımı biliyorum. Köy ve kenti yakından bilen, her ikisinin içinde yaşayan birisi olarak mecliste görev yapmak için yola çıktım. Halktan ve CHP tabanından gördüğüm destekten dolayı mutluyum. Seçilirsem mecliste özellikle annelerin, yaşamın içindeki üreten kadınların sesi olacağım. Kırsalda ki gecekonduda ki kadınların meclisteki temsilcisi olmak için adayım. AKP döneminde bilinçli olarak ihmal edilen tarım ve hayvancılığın yeniden canlandırılması, tarlada ve fabrikada çalışan kadınların sorunlarının çözülmesi için adayım. Yap-boz tahtası haline getirilen eğitimin, ‘yarış atı’ durumundaki okuyan çocuklarımızın dertlerine çare olmak için adayım” görüşlerine yer verdi.

     “Aday adayı olan bütün arkadaşlarımızla beraber listeye girelim girmeyelim aynı kararlılıkla CHP iktidarı için mücadele vereceğimize olan güvenim sonsuzdur” şeklinde açıklamasını sürdüren Malkoç; “ “Bu güne kadar tüm örgütsel ve mesleki birikimimle beraber kadın hoş görüsünü, anne dürüstlüğünü, sevgisini ve bu güne kadar görev aldığım sivil toplum örgütlerinin sorunlarını meclise taşımak, esas olarak ta CHP'nin iktidar yürüyüşüne katkı vermek adına örgütümden ve değerli hemşerilerimden aldığım destek ile farklı bir onuru yaşama ve yaşatmak  yola çıktım. Kendime güvenim ve sizlere olan inancım tamdır. Aday adayı olan bütün arkadaşlarımızla beraber listeye girelim girmeyelim aynı kararlılıkla CHP iktidarı için mücadele vereceğimize olan güvenim sonsuzdur” dedi

Haber :bölgehaber67.net

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-04
Bu haber 2177 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 171
  Toplam: 5645627
   Online :

  35 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

KARAELMAS KALEMİ 2011-04-05 :

Songül Malkoç kimdir nedir necidir ne bilirim ne de tanırım. Fakat son zamanlarda ki hele helede bu adaylığı konusu açıldıktan sonra ismi çokca zikredilen bir insan olmaya başladı Sn. Malkoç... okuyabildiğim takip edebildiğim kadarıyla Devrekte sevilen ve devreği seven bi insan olduğu anlaşılıyor. ben şovenizm'e kaçmadan birazcık milliyetçilik yapıyor ve Devrek-Gökçebey ilçelerinden en az bir millet vekili çıksın istiyorum. vadiye 2.bir Atasoy lazım. eminim bu dediğim yeri Sn. Ulupınar dolduracaktır ama aday olabilirse daha doğrusu iyi bir sıradan aday olabilirse. Zonguldak gibi demokratik olduğunu her alanda dile getiren bir ilin bu güne kadar bayan vekil çıkaramamış olması buyuk bir ayıbımızdır. Zonguldaktan bir bayan millet vekili çıkması inanın bizleri çok mutlu edecektir. hatta bu bayan vekil Devrekten çıkarsa Sn. Malkoç olursa inanın bu bizi 2 kere mutlu edecektir. başta Sn. Malkoç olmak üzere tüm aday adaylaımıza başarılar dilerim


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama